KAKAV MALER ZA KECMANOVIĆA! BOLOVI SU BILI PREJAKI! Srbin predao meč Peru, a imao je šansu!
Miomir Kecmanović je predao meč, Foto: Printscreen/Twitter

Vimbldon 2019

Mladi teniser je pri rezultatu 7:6, 6:4 za Pera odlučio da se povuče sa meča

Objavljeno: 14:07h

Tužan kraj takmičenja za Miomira Kecmanovića na debitantskom Vimbldonu u karijeri.

Mladi srpski teniser bio je primoran da preda meč Benoi Peru u 2. kolu usled povrede zgloba i stopala.

U trenutku kada su bolovi postali neizdrživi i da neće moći da pruži dostojan otpor protivniku, Kecmanović je rešio da se povuče.

Rezultat na semaforu je tada bio 2:0 (7:6, 6:4) u setovima za francuskog tenisera.

Mučilo je stopalo srpskog tenisera i pre meča, ipak stisnuo je zube i odigrao odličan prvi set, u kome je uspeo da se vrati sa brejka minuta i izbori taj-brejk.

Ali tu je poklekao, iako je imao šansu, tačnije koštala ga je greška linijskog sudije, koji je posle udarca Francuza uzviknuo aut i Kecmanović nije nastavio poen. Ipak, usledio je ispravni čelendž Pera i sudija u stolici umesto da traži ponavljanje poena jer je Kecmanović bio na toj loptici, odlučuje da ga odmah dodeli njegovom protivniku.

To je prelomilo taj-brejk i prvi set je pripao iskusnom teniseru.

A onda u drugom počinju da se javljaju problemi za Kecmanovića, stopalo je bolelo sve jače iz poena u poen. Tražio je medicinski tajm-aut, ali ni on nije urodio plodom, da bi da stvar bude još gora Kecmanović proklizao i pao i povredi i zglob.

Uspeo je da odigra set do kraja, ali je brzo prepustio brejk protivniku, a Per je potom lako odservirao za osvajanje drugog seta.

Tada je Kecmanović rešio da prekrati muke i preda meč.