ĐOKOVIĆ U FINALU MADRIDA: Novak slomio Tima posle ogromne borbe!
Novak Đoković i Dominik Tim posle jednog od njihovih međusobnih susreta, Foto: EPA/Chema Moya

madrid, polufinale

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 19:20h

Novak Đoković je u finalu Mastersa u Madridu!

Srpski teniser je posle ogromne borbe i dva taj-brejka slomio Dominika Tima i sa 2:0 u setovima (7:6, 7:6).

Naporan prvi set uzeo je Đoković. Austrijanac je brzo stigao do brejka, već u trećem gemu, iskoristivši prvu brejk loptu. Srpski as se dosta mučio, ali je uspeo da oduzme servis rivalu u šestom gemu, realizovavši, ispostavilo se, jedinu brejk šansu u setu.

Na silnim mukama bio je najbolji teniser sveta u 9. gemu. Imao je Dominik Tim dve vezane brejk šanse, ali je Novak u tim trenucima pokazao zašto vlada svetskim tenisom. Stabilnost je zatim pokazao i Tim, dva puta je servirao za ostanak u setu i oba puta je uspeo, mada je kod 6:5 za Đokovića bilo i 30:30.

Taj-brejk je bio priča za sebe, i jedan potpuno nov meč. Tim je uzeo prvi poen na servis Đokovića, ali je Srbin uzeo pet narednih, od koji je jedan bio stvarno spektakularan. Na kraju, taj brejk je pripao Đokoviću sa 7:2, čime je poveo sa 1:0 u meču, posle 55 minuta žestoke borbe.

Sličan scenario bio je i u drugom setu. Tim je pritiskao Novakov servis, spašavao je naš teniser brejk lopte u prva dva svoja gema, uspeo je da se izvuče dva puta i u šestog gemu, ali ne i kod treće brejk lopte, pa je Austrijanac opet prvi stigao do brejka. Ovog puta je Đoković uzvratio odmah, ribrejkom, a nešto kasnije poravnao na 4:4. Dobrim servisima obojica su sačuvala svoje gemove, a onda je Đoković napravio ključni brejk i poveo sa 6:5. Na jedinu brejk loptu za srpskog asa u tom gemu, Austrijanac je zakucao bekhend u mrežu.

Kada je trebalo da spusti zavesu na ovaj meč, Đoković je digrao najslabiji gem i lako izgubio svoj servis, a čak je na brejk loptu napravio dvostruku servis grešku. Moralo se još jednom u taj brejk.

Ovog puta je Đoković poveo 2:0, ali je Tim okrenuo na 3:2. Sledeća tri poena pripala su Đokoviću. Na 5:4 imao je svetski broj 1 dva servisa za pobedu i uspeo je da ih iskoristi, pa da posle gotovo 2 i po sata završi duel sa odličnim Dominik Timom.

On će se u finalu sastati sa boljim iz duela Cicipas - Nadal.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

7:6 - KRAJ! Đoković je u finalu Madrida!

6:6 - Loš gem za Đokovića, gledaćemo novi taj-brejk

6:5 - Novi brejk, Novak je oduzeo servis Timu i servira za finale!

5:5 - I posle više od dva sata igre i dalje gledamo sjajan tenis. Novo izjednačenje u Madridu

4:5 - Nema nameru Tim da se preda i osvaja peti gem

4:4 - Potvrđen brejk za Đokovića!

3:4 - Kakav inat je proradio u Novaku! Neverovatni udarci na servis protivnika i Đoković odmah vraća brejk!

2:4 - Najduži gem na meču pripao je Timu, veliki problemi za Đokovića

2:3 - Brzo je Tim vratio set u svoju korist

Dominik Tim
Dominik Tim foto: EPA

2:2 - Mnogo grešaka u ovom gemu, ali Đoković uspeva da osvoji gem

1:2 - Nije dozvolio gubitak gema Tim i ponovo ima prednost. Pojačali su intenzitet udaraca i Đoković i Tim, pa imamo prilike da gledamo sjajan tenis

1:1 - Austrijanac kreće na sve ili ništa, ali Novak je uspeo da izdrži nalete protivnika i dođe do prvog gema u drugom delu meča

0:1 - Tim na svoj servis uzima prvi gem u drugom setu

II SET

7:6 - Novak osvaja prvi set posle više od sat vremena igre u prvom setu. Odlučujući poen je bio onaj na 3:1 kada je Đoković uspeo da smiri napade Tima i neverovatno stigao do bitnog poena u završnici seta.

6:6 - Igraće se taj-brejk

6:5 - Osigurao je Novak taj-brejk, sada servira Tim

5:5 - Izborio se Tim za peti gem! Rovovska bitka u Madridu

5:4 - Đoković stiže do petog gema, Tim servira za ostanak u setu. Još jedan sjajan gem smo imali priliku da gledamo

4:4 - Posle dugo vremena dolazi Tim do osvojenog gema. Nastavlja se borba u prvom setu

4:3 - Pohvatao je konce Đoković i uzima tri gema zaredom. Tim u ovim trenucima ne može da isprati srpskog tenisera

3:3 - Ludački gem je iza nas, a najbolji poen viđen je pri rezultatu 30:40 za Austrijanca i posle velikog broja razmene udaraca, srpski teniser spašava gem loptu i stiže do brejka

2:3 - Uspeo je Novak da osvoji gem i smanji prednost rivala

1:3 - Iskoristio je brejk Austrijanac i prvi put na meču ima dva gema prednosti u ovom duelu

1:2 - Prvi problematičan deo meča za Đokovića. Brejk za Tima u trećem gemu polufinala Mastersa u Madridu.

1:1 - I Tim stiže do prvog gema na meču

1:0 - Dva uzastopna poena je uzeo Novak, zatim je Tim izjednačio na 30:30, ali srpski teniser sa dva vezana poena uspeva da osvoji gem na svoj servis.

16:10- Počelo je prvo polufinale u Madridu

15:20 - Đoković protiv Tima vodi sa 5:2 u pobedama