KRAJINOVIĆ NIJE USPEO: Berdih savladao srpskog tenisera u Monpeljeu!
Tomaš Berdih je savladao našeg Filipa Krajinovića, Foto: Reuters

atp, monpelje

Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira iz serije 250 u Monpeljeu.

Srpski teniser je poražen u četvrtfinalu od Čeha Tomaša Berdiha u meču punom preokreta sa 1:2 - (6:7(3), 7:6(5), 5:7)

U prvom setu vodila se izjednačena borba, a nije viđena nijedna prilika za brejk. U odlučujućem gemu Krajinović se držao do rezultata 3:3, ali je Berdih osvojio četiri uzastopna poena i prigrabio prvi set.

U drugom delu igre, slavni Čeh je iskoristio jednu od dve prilike za brejk u sedmom gemu, poveo sa 5:3 i potom servirao za meč, ali je srpski teniser odgovorio na najbolji mogući način uveo set u taj-brejk, u kojem je imao više koncentracije.

Filip Krajinović poražen je od Berdiha
Filip Krajinović poražen je od Berdiha foto: AP

Krajinović je iskoristio nalet i oduzeo servis Berdihu na startu odlučujućeg seta. Vodio je treći reket Srbije sa 5:3, i imao dve meč lopte na servis Berdiha, ali je Čeh uspeo da se vrati, osvoji gem i potom potpuno deklasira Krajinovića sa dva brejka i završi meč nakon dva časa i 44 minuta igre.

Nekada četvrti teniser sveta će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela između Francuza Pjera-Iga Erbera i Denisa Šapovalova iz Kanade.