Bivši dečko Ane Ivanović slomio Ducija Lajovića, Laslo Đere jači u igri živaca od Novakovog dželata!

Očekivalo se bolje

Polovičan učinak srpskih tenisera

Objavljeno: 15:13h

Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na turniru u Hamburgu, pošto je u 1. kolu izgubio od Fernanda Verdaska 3:6, 6:4 i 6:7, dok je Laslo Đere u 1. kolu turnira u Gštadu pobedio Denisa Istomina 7:6 i 7:5.

Verdasko je do druge pobede nad Lajovićem došao posle dva sata i 20 minuta igre. Španski teniser je lako dobio prvi set i poveo u drugom 2:0, ali onda sledi preokret Srbina koji uspeva da taj deo igre okonča u svoju korist i izjednači u setovima.

Dušan Lajović je poražen od Fernanda Verdaska
Dušan Lajović je poražen od Fernanda Verdaska foto: EPA/Juanjo Martin

Odlučujući set Lajović je počeo brejkom, vodio je sve do osmog gema, kada je Verdasko oduzeo servis, a potom i set odveo u taj-brejk koji mu je pripao rezultatom 7:5.

Verdasko će u osmini finala turnira u Hamburgu igrati protiv Brazilca Tijaga Monteira koji je sa 2:0 pobedio Francuza Žila Simona.

Na drugom turniru Đere je bio uspešan protiv čoveka koji je svojevremeno eliminisao Novaka Đokovića u 2. kolu Australijan opena posle velike borbe.

Laslo Đere je pobedio Denisa Istomina
Laslo Đere je pobedio Denisa Istomina foto: EPA/Gerry Penny

Naš teniser je odbranio čak 8 od 10 brejk lopti, a na drugoj strani Uzbekistanac 8/11.

Đere će u narednoj rundi igrati protiv Borne Ćorić.