4 SATA LUDAČKOG TENISA: Lajović izgubio maratonsku bitku u Melburnu!
Dušan Lajović na meču protiv Dijega Švarcmana u prvom kolu Australijan opena, Foto: EPA / Narendra Shrestha

au kakva šteta

Dijego Švarcman ga je dobio sa 3:2 u setovima, a poslednji sa čak 11:9

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u prvom kolu Australijan opena od Argentinca Dijega Švarcmana sa 3:2 u setovima (2:6, 6:3, 5:7, 6:4, 11:9). Meč je trajao četiri sata.

Prvi set je Srbin dobio sa lakoćom, 6:2, međutim, 24. reket planete uzvratio je maltene istom merom u naredom i dobio sa 6:3.

Treći je bio izuzetno napet, pa je posle 5:5, Dušan ipak uspeo da izbegne taj-brejk i osvoji dva ključna gema, te povede sa 2:1.

U četvrtom setu je Lajović gubio sa 4:2, uspeo da se vrati do 4:4, ali je Švarcman ubedljivo uzeo završna dva gema, pa izjednačio i meč odveo u neizvestan peti set.

Tu se opet došlo do 4:4, pa do 5:5, te se ušlo u završnicu "na razliku".

Uspeo je Dušan na svoj servis da brzo dođe u vođstvo, pa je u 12. gemu i poveo na servis protivnika.

Lajović je napravio tri krucijalne greške u poslednjem gemu koje su ga koštale trijumfafoto: Beta

Falila su mu tri poena do trijumfa, ali je naredna dva uspeo da pošalje u aut. Ipak, ušlo se u novu završnicu "na dva", jer kako je opšte poznato, u petom setu ne postoji taj-brejk.

Posle teške borbe Lajović je izgubio dodatni gem na svoj servis, a sudija je u poslednjem poenu pokazao na "fut-folt", odnosno prestup pri servisu!

Ali i pored toga, Lajović je na servis protivnika napravio ekspresnih 40:0, Švarcman je postigao jedan poen ali je stigao do 7:7, a potom i preokrenuo bez izgubljenog poena na svoj servis.

Argentinac nije tako lako dozvolio poraz, pa je došlo do 17. gema u petom setu, a onda i do 19.

Izdalo je strpljenje našeg tenisera koji je dozvolio preokret, pa je Švarcman poveo sa 10:9 i stvorio šansu da na svoj servis okonča duel.

Tri velika auta Dušana Lajovića donela su i 11:9, te trijumf Dijega Švarcmana.

BONUS VIDEO: Ognjen Ožegović na slavi kod Vladimira Stojkovića