Đoković je neuništiv: Novak posle preokreta i gladijatorske borbe savladao De Minora!
Novak Đoković, Foto: Orange Pictures, Orange Pics BV / Alamy / Profimedia

london

Đoković je neuništiv: Novak posle preokreta i gladijatorske borbe savladao De Minora!

Nije bilo lako, ali se završilo slatko

Objavljeno: 18:08h

Novak Đoković se po 16. put u karijeri plasirao u četvrtfinale Vimbldona.

Teniski GOAT je posle velike borbe i preokreta eliminisao Aleksa de Minora u okviru osmine finala rezultatom 3:1 (1:6, 6:4, 6:4, 6:4).

Bio je ovo njihov četvrti međusobni duel i treći trijumf Srbina, a meč je trajao 200 minuta.

Đoković će se u borbi za polufinale sastati sa Italijanom Flavijom Kobolijem, koji je ranije tokom dana eliminisao Marina Čilića.

Novak je u prvom setu bio neprepoznatljiv, bio je to jedan od njegovih najgorih setova u karijeri kada je u pitanju Vimbldon.

De Minor je, sa druge strane, bio odličan i koristio je svaku šansu koja mu se pružala.

Đoković je čak tri puta izgubio svoj servis gem u ovom setu, pa je Australijanac ekspresno prvi deo igre osvojio rezultatom 6:1.

Drugi set je bio daleko neizvesniji. U prva tri gema videli smo tri brejka, a dva je napravio Đoković.

Posebno interesantan bio je drugi gem koji je trajao 19 minuta. De Minor je tada iskoristio tek šestu brejk šansu u gemu da ga konačno i osvoji.

Uspeo je Đoković u narednom ponovo da stigne do brejka i povede rezultatom 2:1.

Ipak, De Minor u šestom gemu pravi novi brejk i poravnava rezultat na 3:3.

Srećom, već u narednom gemu Đoković ponovo oduzima servis rivalu, a potom lako osvaja svoj servis gem za 5:3.

Pri rezultatu 5:4 De Minor je imao dve brejk šanse, ali se Đoković spasao i osvojio gem i drugi set rezultatom 6.4.

Treći set bio je veoma uzbudljiv. Đoković je u prvom gemu propustio dve šanse, a De Minor jednu u drugom.

Na narednu brejk loptu čekali smo do devetog gema. Đoković je tada stigao do dve vezane brejk šanse, a drugu je iskoristio da povede rezultatom 5:4. U narednom gemu koristi prvu set loptu i osvaja drugi set rezultatom 6:4.

Đoković je u 1. gemu četvrtog seta propustio brejk šansu, a kazna je stigla već u narednom gemu kada mu je De Minor oduzeo servis.

Sjajno je servirao Australijanac u tim trenucima i Novaku nije davao ni najmanju šansu. Propustio je u šestom gemu De Minor brejk loptu, pa je umesto 5:1 na semaforu pisalo 4:2.

Đoković je odigrao sjajno u 7. gemu. Stigao je do dve vezane brejk lopte. Uspeo je australijski teniser da ih spasi, ali je odmah nakon toga stigla i treća šansa, koju Nole koristi i izjednačuje rezultat na 4:3.

Tu je bio kraj za Australijanca, pošto mu je Novak u naredna tri gema dozvolio da osvoji samo jedan poen. Đoković je tako osvojio četvrti set rezultatom 6:4 i prošao u novo četvrtfinale na Vimbldonu.

Bonus video:

00:11

Novak Đoković, Ženeva, ATP, Teniser, Tenis

(Espreso/Andrej Kosić)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.