Noletovu šetnju Parizom nije mogao da pokvari ni španski inatlija! Đoković pohitao ka odbrani trona! (FOTO) (VIDEO)

Rolan garos, 1. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 15:34h

6:2 - GOTOVO JE!!

5:2 - Nole će servirati za meč!

4:2 - Ne predaje se Granoljers!!! Brejk.

4:1 - Јоš jedan brejk!!! Nole lomi u ovim momentima!

3:1 - Đoković je posle više nego mučnog gema uspeo da potvrdi brejk!!! Sada bi već mogao da bude kraj!!!

2:1 - Ništa od prvog vođstva za Granoljersa! Nole ponovo uzima brejk, ponovo je kao na ženskom tenisu. Šala mala, Novače, ne zameri :)

1:1 - Odmah Granoljers vraća brejk i odgovara na naše pitanje iz prethodnog pasusa :)

1:0 - Ne može Granoljers baš ništa!!! Brejk za Noleta, da li je ovo kraj???

KRAJ DRUGOG SETA!!!

6:4 - Od sigurnog seta, Nole je proživeo pravu dramu. Srećom, pri rezultatu 30:30, Granoljers je pogrešio, i to dva puta zaredom, i dozvolio je Srbinu da dođe do drugog seta!

5:4 - Ovo je bukvalno nerealno! Novak je imao osam set lopti, ali je svaku uspeo da odbrani Granoljers. Ovo je bila igra živaca u kojoj je Španac bio prisebniji.

5:3 - Ali, zna se ko najbolje igra pod pritiskom! Velikani svetskog tenisa, kakav je sigurno i Novak Đoković! Bravo! Granoljers mora da servira za ostanak u drugom setu.

4:3 - Sada je Granoljers došao i do gema na svoj servis, pritisak je na Noletu.

4:2 - Uspeo je Španac da vrati jedan brejk. Ostaje još jedan, nadamo se da njega neće uspeti!

4:1 - I u ovom gemu je Novak imao brejk loptu, pri rezultatu 30:40, ali nije uspeo da je iskoristi. No, drugu jeste! Ova prednost deluje nedostižno.

3:1 - Bez izgubljenog poena Nole dolazi do novog gema.

2:1 - Najbolji servis gem za Granoljersa u dosadašnjem toku meča.

2:0 - Odbranjen brejk!

1:0 - Odmah brejk! Bravo, Nole!!!

POČEO JE DRUGI SET!

6:3 - Đoković uzima prvi set! Kada bi druga dva bila još malo lakša, kako bi bio odmoran za naredne izazove, mi bismo bili veoma zadovoljni!

5:3 - Ponovo je grcao Granoljers na svoj servis. Pri rezultatu 40:30, servirao je za gem, ali je Nole pokazao da i dalje ima taj fantastični ritern kada je drugi servis u pitanju. Međutim, izvukao se Španac, pa će sada drugi teniser sveta servirati za prvi set.

5:2 - Težak period igre za Srbina. Morao je opet da brani brejk loptu, ali je za razliku od malopre, uspeo u tome. Sada je pritisak na Špancu. Mora da servira za opstanak u setu.

4:2 - Lagan servis gem za Granoljersa.

4:1 - Suverenim servisom srpski as je odbranio brejk i na taj način stigao gotovo na korak od osvajanja prvog seta.

3:1 - Najboljim poenom u dosadašnjem toku meča, Nole dolazi do novog brejka. Ovo do sada, bez uvrede za majstore, podseća na ženski meč zbog prevelikog broja izgubljenih servisa.

2:1 - Sada i jedan nezgodan gem za srpskog asa. Granoljers je imao i 0:30, pa onda i 30:40. Nije čak ni morao da igra na brejk loptu, jer je Đoković sve završio duplom servis greškom. Ništa od odbrane brejka.

2:0 - Daleko duži gem od prvog. Nole je u nekoliko navrata pogodio i samu liniju. Imao je i brejk loptu naš teniser pri rezultatu 30:40, ali nije uspeo da je iskoristi. No, sledeću jeste, pa je odmah poveo sa brejkom prednosti.

1:0 - Novak dobrim servisom dolazi do prvog gema na meču! Samo da tako nastavi.

13.03 - Sve je spremno za početak meča, samo se nadamo da kiša neće prekidati duel, jer su se sivi oblaci nadvili nad Parizom.

12.45 - Meč ne bi trebalo da kasni, pošto Muguruza lagano završava svoj posao na terenu Filip Šatrije, gde i srpski as igra svoj meč.

12.31 - Podsetimo se i jednog od njihovih prethodnih mečeva.

BONUS VIDEO: Mažić reagovao na provokacije Grobara