TO SE ČEKALO: Sjajne vesti za srpski tenis iz Australije!
Miomir Kecmanović i Dušan Lajović, Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

tako je!

Možemo da budemo veoma zadovoljni

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Adelejdu.

On je na startu turnira savladao dobro poznatog Tanasija Kokinakisa posle preokreta rezultatom 2:1 (3:6, 6:1, 6:4).

Ovo je bio njihov četvrti međusobni duel i četvrti trijumf Ducija, a meč je trajao 132 minuta.

Kokinakis je u prvom setu napravio jedan brejk i to mu je bilo dovoljno da povede sa 1:0.

Dušan Lajović
Dušan Lajovićfoto: CHRISTOPHE SAIDI / Sipa Press / Profimedia

U drugom setu dosta bolja igra Lajovića. Srbin je napravio dva uzastopna brejka sredinom seta i lako izjednačio na 1:1.

U trećem gemu odlučujućeg seta Duci pravi novi brejk, ali Australijanac tri gema kasnije uzvraća istom merom.

Usledila je velika borba, oba tenisera imala su svoje šanse, a sve se rešilo u devetom gemu u kojem Lajović stiže do novog brejka.

Lajović će u narednoj rundi igrati sa boljim iz duela Jirži Lehečka – Adam Volton.

U drugo kolo plasirao se i Miomir Kecmanović, koji je pobedio Mekenzija Mekdonalda rezultatom 2:0 (6:4, 6:2).