ČEKANJU JE DOŠAO KRAJ: Dimitrov posle više od šest godina osvojio titulu!
Grigor Dimitrov sa pobedničkim peharom, Foto: William WEST / AFP / Profimedia

atp brizbejn

Bugarin je konačno imao razloga za slavlje i zadovoljstvo

Grigor Dimitrov osvojio je ATP turnir u Brizbejnu po drugi put u karijeri.

Bugarin je u velikom finalu savladao Holgera Runea rezultatom 2:0 (7:6 (5), 6:4).

Bio je ovo njihov treći međusobni duel i druga pobeda Grigora, a meč je trajao 139 minuta.

Dimitrov je stigao do svoje prve titule još od daleke 2017. godine i osvajanja Završnog turnira u Londonu.

Grigor Dimitrov
Grigor Dimitrovfoto: William WEST / AFP / Profimedia

U prvom setu teniseri su propustili po nekoliko brejk šansi, pa se pobednik tražio u taj-brejku.

Odlučujući 13. gem Bugarin je otvorio sa vođstvom od 3:0. Uspeo je na trenutak da se Rune vrati, ali je Dimitrov ubrzo stigao do tri vezane set lopte. Prve dve nije iskoristio, ali jeste treću, pa je poveo sa 1:0 u setovima.

U drugom setu videli smo jedan brejk. Grigor je u sedmom gemu konačno uspeo da osvoji gem na servis rivala.

Rune je u devetom gemu spasao dve meč lopte, ali u desetom nije bilo spasa za njega, pa je Dimitrov svojim servisima stigao do vrednog trofeja.