NJUKASL DEMOLIRAO ČELSI! "Svrake" odigrale spektakularno drugo poluvreme - Arsenal se vratio na čelo Premijer lige
Njukasl - Čelsi, Foto: Graham Wilson / Actionplus / Profimedia

premijer liga

Zanimljivo popodne u Premijer ligi

Fudbaleri Njukasla savladali su Čelsi sa 4:1 u 13. kolu Premijer lige.

"Plavci" su bili u egalu tokom prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 1:1, ali se u drugom sve okrenulo.

Strelci za Njukasl bili su Aleksandar Ajzak, Džamal Leseles, Žoelinton i Entoni Gordon, dok je Sterling bio strelac jedinog gola za Čelsi.

Njukasl je na šestom mestu na tabeli sa 23 poena, a Čelsi je na 10. poziciji sa 16 poena.

U narednom kolu, Njukasl će dočekati Mančester junajted, dok će Čelsi ugostiti Brajton.

U istom terminu, Vest Hem je u gostima pobedio Barnli sa 2:1.

Poveo je Barnli golom Džeja Rodrigesa iz penala u 49. minutu, da bi preokret i pobedu Vest Hemu doneli pogocima Divin Mubama u 86. i Tomaš Souček u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Vest Hem je na devetom mestu sa 20 bodova, a Barnli je na poslednjem, 20. mestu sa četiri poena.

U sledećem kolu, Barnli će dočekati Šefild junajted, dok će Vest Hem dočekati Kristal Palas.

Bornmut je u gostima pobedio Šefild junajted sa 3:1, golovima Markusa Tavernijea u 12. i 51. i Džastina Klajverta u trećem minutu nadoknade poluvremena.

Gol za Šefild postigao je Oliver Mekbarni u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Bornmut je 16. sa 12 poena, a Šefild je na pretposlednjem, 19. mestu sa pet bodova.

U ostalim mečevima, Luton je kao domaćin pobedio Kristal Palas sa 2:1, dok je Brajton u gostima pobedio Notingem Forest sa 3:2.

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima Brentford sa 1:0, u meču 13. kola engleske Premijer lige.

Strelac pobedonosnog gola bio je Kai Haverc u 88. minutu.

Arsenal je prvi na tabeli sa 30 bodova, i ima jedan više od drugoplasiranog Mančester sitija.

Brentford je na 11. poziciji sa 16 poena.

U narednom kolu, Brentford će dočekati Luton, dok će Arsenal dočekati Vulverhempton.

00:48

FUDBAL I KRIMINAL SU NEZAOBILAZNI PARTNERI! Stručnjaci obelodanili zloupotrebu FUNKCIJA u fudbalu: Dolazi do začaranog kruga!