ARNOLDOVA STRELA ZA PODELU BODOVA: Liverpul se mučio, ali se na "Enfild" vraća neporažen!
Arnold je postigao gol u 80. minutu meča, Foto: Malcolm Bryce/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

premijer liga

Na kraju rezultat koji najviše odgovara "tobdžijama"

Fudbaleri Mančester sitija su ugostili Liverpul u derbi meču 13. kola Premijer lige i zabeležili remi rezultatom 1:1.

Utakmica je započela s velikim rivalstvom na terenu, obe ekipe su bile konkretno usmerene ka golovima i imale su povremene šanse. U 26. minutu dosuđen je korner za Mančester siti, ali Liverpul je uspeo da odbrani ovu pretnju.

Međutim, samo nekoliko trenutaka kasnije, lopta se vratila Nejtanu Akeu, koji je primetio dobru poziciju za Halanda. Haland je iskoristio tu priliku i postigao gol u 27. minutu, stavljajući Sitijev tim u vođstvo. Prvo poluvreme se završilo rezultatom 1:0 u korist Mančester sitija.

Mančester siti, Liverpul

U drugom poluvremenu, Liverpul je tražio prilike, a gol Aleksandra-Arnolda, postignut u 80. minutu nakon asistencije Mo Salaha, doneo je izjednačenje. Konačan rezultat utakmice bio je 1:1.

Ovaj remi odgovara Mančester sitiju, koji ostaje prvi na tabeli s jednim bodom prednosti u odnosu na Liverpul. Sitijeva pozicija na vrhu zavisiće i od rezultata meča između Arsenala i Brentforda.