SINER JE ĐOKOVIĆU PREKINUO 2 IMPRESIVNA NIZA: Ali to nije sve - Novaku je zadao još bolnih udaraca...
Novak Đoković/Janik Siner, Foto: EPA/Alessandro Di Marco

svemu dođe kraj

Janik Siner nije Novaku Đokoviću samo otežao plasman u polufinale ATP Finala u Torinu

Objavljeno: 10:50h
Nedeljko Đukić

Janik Siner je prvom pobedom iz četvrtog pokušaja nad Novakom Đokovićem, srpskom teniseru ne samo otežao plasman u polufinale ATP Finala u Torinu već zadao još nekoliko udaraca.

Italijan je prekinuo Đokovićev niz od 19 pobeda koji je prvi teniser sveta započeo odmah posle poraza od Karlosa Alkarasa u finalu Vimbldona - osvojio je Sinsinati, pa Ju-Es open, pobedio Alehandra Davidoviča Fokinu u Dejvis kupu, pa osvojio Pariz i počeo ATP Finale trijumfom nad Holgerom Runeom.

Takođe, Janik je Novaku prekinuo seriju od šest dobijenih mečeva preokretom, odnosno nakon što je gubio prvi set.

Nole je porazom od Sinera ostao i bez šanse da kao prošle sezone osvoji Završni turnir bez poraza i tako osvoji maksimalnih 1,500 ATP bodova (pobeda u grupi vredi 200 bodova, u polufinalu 400, a u finalu 500).