NOVAK PAO POSLE STRAŠNE BORBE: Siner uz nestvarnu podršku publike srušio Đokovića!
Novak Đoković, Foto: Marco Alpozzi / LaPresse / Profimedia

ZAVRŠNI MASTERS TORINO 2023

Objavljeno: 07:12h
Završeno
00:35h

Novak Đoković je poražen od Janika Sinera u drugom kolu "Zelene grupe" Završnog Mastersa u Torinu sa rezultatom 2:1 (7:5, 6:7, 7:6).

U meču koji je trajao više od tri sata, italijanski teniser je, pod snažnom podrškom sa tribina, uspeo prvi put u karijeri da savlada najboljeg tenisera sveta. Servisi su obojice bili izvanredni, a prvi poen osvojen je tek posle 16 uzastopnih servis gemova.

U završnici drugog seta, Novak je izgubio svoj servis na neobičan način, nakon što je imao prednost od 40:0, dozvolivši Sineru devet uzastopnih poena. To je rezultiralo brejkom i osvajanjem seta za Sinera.

Nastavak meča bio je u istom tonu. Siner je igrao nadahnuto, dok je Đoković održavao ritam svojih servisa. U taj-brejku drugog seta, Đoković je pokazao karakter i izjednačio rezultat.

U trećem setu, Đoković je ponovno izgubio svoj servis, ali ga je odmah vratio u narednom gemu. Ipak, u taj-brejku trećeg seta, Siner je brzo poveo sa 5:0, što je rezultiralo njegovom pobedom, dok je Đoković morao da pruži ruku rivalu na mreži.

23:25h

III SET

7:6 - Siner je odigrao odličan taj-brej i savladao Novaka Đokovića. Rezultat u taj-brejku je bio 7:1 za Italijana!

6:6 - Novak je uspeo da vrlo lako dođe do servis gema! Gledaćemo taj - brejk!

6:5 - Ponovo vodi Italijan.

5:5 - Novo poravnanje.

5:4 - Srbin će servirati za ostanak u meču.

4:4 - Novak je izjednačio!

Novak Đoković na meču protiv Janika Sinera
Novak Đoković na meču protiv Janika Sinerafoto: EPA/ALESSANDRO DI MARCO

4:3 - BREJK! Smiruje Đoković publiku.

4:2 - BREJK! Erupcija slavlja u Torinu zbog osvojenog gema Janika.

3:2 - Siner je u ovom gemu pogodio sve što se moglo pogoditi. Dva vrlo teška smeča, a zatim i dijagonalu za koju Novak nije imao rešenje.

2:2 - Novak je sa servis asom zatvorio gem. Siner je osvojio jedan poen, ali to nije ni malo poremetilo Novaka.

2:1 - Sada Siner osvaja gem bez izgubljenog poena. Obojica odlično serviraju o ovom gemu.

1:1 - Đoković sa nulom osvaja ovaj gem, a deluje da je i dalje ljut zbog odluke sudije u prethodnom gemu.

1:0 - Siner nakon kontraverzne odluke sudije dolazi do prvog gema u trećem setu.

Izmena: 00:21h
22:12h

II SET

7:6 - Đoković je pokazao zašto ga zovu "kraljem taj-brejka"! Slomio je Italijana u odlučujućem momentu i uveo meč u treći set!

6:6 - Siner nije imao lak posao, ali je uspeo da osvoji gem pred početak taj - brejka!

6:5 - Novak nije ovog puta dozvolio ono što mu se dogodilo u 11. gemu prošlog seta. Poveo je 40:0, izgubio naredni poen, ali onaj sledeći osvaja i stiže nadomak osvajanja seta.

5:5 - Sada sa nulom Siner osvaja gem, i ponovo poravnava rezultat u drugom setu, po peti put.

5:4 - Novak sa nulom osvaja deveti gem, Siner će u 10. servirati za opstanak u drugom setu.

4:4 - Uzvraća Siner istom merom, nastavlja se velika borba u drugom setu.

Janik Siner na meču protiv Novaka Đokovića
Janik Siner na meču protiv Novaka Đokovićafoto: EPA/ALESSANDRO DI MARCO

4:3 - Još jedan odličan gem za Novaka. Jeste izgubio prvi poen, ali je naredna četiri dobio bez muke i ponovo vodi u drugom setu.

3:3 - Ponovo je pretio Novak, imao je đus, ali više nije mogao.

3:2 - Još jedan lak gem za Đokovića.

Novak Đoković
Novak Đokovićfoto: LaPresse / ddp USA / Profimedia

2:2 - Poveo je Nole 0:30, ali je izgubio četiri poena za redom i opet je nerešeno.

2:1 - Još jedan lak gem za Novaka. Dobro servira na startu drugog seta.

1:1 - Bilo je 30:30, ali se izvukao Siner i osvojio uvodni gem na svoj servis u drugom setu.

1:0 - Novak osvaja gem, iako je samo ubacio jedan od pet mogućih prvih servisa.

Izmena: 00:10h
21:11h

I SET (5:7)

5:7 - Sa nulom osvaja Siner ovaj set i kažnjava Novaka za neverovatan propust u prošlom gemu.

5:6 - Neverovatno. Vodio je Novak rezultatom 40:0, a potom je izgubio pet poena u nizu i Siner dolazi do brejka, verovatno i ključnog u ovom setu.

5:5 - Poveo je Nole rezultatom 15:30, ali je izgubio sve naredne poene i ostao bez prilike za brejk.

5:4 - Sa nulom, po treći put u ovom setu Novak osvaja svoj gem servis.

4:4 - Siner ovog puta bez problema osvaja svoj servis gem. Nastavlja se bespoštedna borba dva velika rivala.

4:3 - Sada se Nole suočavao sa brejk loptom, ali je uspeo da ostane smiren i osvoji gem.

3:3 - Šteta! Novak je imao brejk loptu, prvu na meču, ali se Siner izvukao dobrim servisima.

3:2 - Izgubio je prvi poen Novak, ali je potom lako osvojio naredna četiri i ponovo je u prednosti.

2:2 - Poveo je Siner rezultatom 40:0, a potom je Nole osvojio dva poena u nizu. Ipak, od toga više nije mogao i Italijan je stigao do novog poravnanja u prvom setu.

2:1 - Đoković sjajno servira na startu meča, i ovog puta nije dozvolio rivalu da osvoji poen.

1:1 - Siner uzvraća istom merom, nije izgubio ni on niti jedan poen.

1:0 - Sjajan početak za Novaka Đokovića. Sa nulom je osvojio uvodni gem na meču.

21:07h

Novak Đoković će prvi biti na servisu na ovom meču.

20:44h

Najbolji teniser sveta Novak Đoković u okviru 2. kola "Zelene" grupe na Završnom Mastersu u Torinu sastaje se sa domaćim igračem Janikom Sinerom.

Italijan je, kao i Nole, u prvom kolu upisao pobedu, savladavši Stefanosa Cicipasa.

Đokovića pobeda protiv Janika vodi direktno u polufinale kolo pre kraja grupne faze.

Izmena: 21:07h