Dušan Lajović, Foto: CHRISTOPHE SAIDI / Sipa Press / Profimedia

MASTERS PARIZ

Australijanac obezbedio 3. rundu takmičenja

Objavljeno: 17:39h

Srpski teniser Dušan Lajović je eliminisan u 2. kolu Mastersa u Parizu, pošto je od njega je bio bolji 13. igrač sveta, AustralijanacAleks de Minor, 4:6, 6:4, 6:4.

Meč je trajao sat i 11 minuta.

Nakon što je propustio prvu brejk loptu u drugom gemu, Lajović je odlučujući brejk u prvom setu napravio u desetom gemu kada je iskoristio treću set loptu.

Jedan brejk viđen je i u drugom setu i to brejk koji je u sedmom gemu napravio De Minor, što mu je bilo dovoljno da meč odvede u odlučujući set.

De Minor je u prvom gemu trećeg seta napravio brejk, Lajović je uspeo da uzvrati i izjednači na 2:2, ali je Australijanac već u narednom brejku ponovo oduzeo servis rivalu, da bi u desetom gemu realizovao prvu meč loptu.

Naredni protivnik Australijanca u Parizu biće pobednik meča Janik Siner - Mekenzi Mekdonald.