NIŠTA OD DUELA SA ĐOKOVIĆEM: Prepotentni Amerikanac PORAŽEN u prvom kolu!
Šelton je javnosti postao poznat nakon US Opena, Foto: Hector RETAMAL / AFP / Profimedia

bolno prizemljenje

Šelton je želeo da se revašira Novaku, ali za to će morati da sačeka

Španski teniser Alehandro Davidovič Fokina je savladao Amerikanca Bena Šeltona sa 2:1 u setovima na ATP turniru u Parizu.

Fokina, inače 28. teniser sveta je 16. igrača na ATP listi savladao za dva sata i 30 minuta – 7:6(4), 5:7, 6:3.

U prvom setu nije bilo brejkova, iako je Šelton pri rezultatu 5:6 imao brejk loptu, ali je Španac uspeo da je spasi i dovede set u taj-brejk. Brzo je Fokina stigao do tri set lopte u taj-brejku i iskoristio drugu od njih, osvajajući prvi set - 7:6(1).

Španac je odlično krenuo u drugom setu, oduzevši servis Šeltonu u drugom gemu i potom ga potvrdio u sledećem za vođstvo od 3:0.

Međutim, mladi Šelton se vratio u meč, oduzevši servis Fokini u petom gemu. Nastavili su da se bore, i u 11. gemu Šelton je ponovo oduzeo servis svom rivalu i došao u situaciju da servira za izjednačenje u setovima, što je i uspeo, osvajajući drugi set - 6:4.

U odlučujućem trećem setu, Fokina je napravio brejk u šestom gemu, koji je potom uspeo da potvrdi nakon nekoliko napetih trenutaka. Na kraju je Fokina dobio meč s rezultatom 6:7(1), 6:4, 6:3.

U narednom kolu, Fokina će se suočiti s boljim iz duela Talon Grikspor i Kristofer Jubanks