DIMITROV SAČUVAO NOVAKU PRVO MESTO! Bugarin izbacio Alkarasa posle preokreta (VIDEO/FOTO)
Grigor Dimitrov tokom meča sa Karlosom Alkarasom, Foto: Hector RETAMAL / AFP / Profimedia

MASTERS ŠANGAJ

Grigorov odličan tenis i zaslužena pobeda, iako je imao mali pad koncentracije u prvom setu koji je Španac iskoristio

Objavljeno: 15:09h
Veljko Petrović

Grigor Dimitrov pobedio je Karlosa Alkarasa u osmini finala Mastersa u Šangaju posle preokreta sa 2:1 u setovima.

Španac je dobio prvi set sa 7:5, dok je Bugarin slavio sa 6:2 i 6:4 i tako došao do prvog trijumfa nad momkom iz Mursije posle tri poraza zaredom.

Grigor je možda i ranije mogao da reši meč u svoju korist, imao je brejk i servirao za osvajanje seta, ali je Karlos napravio preokret.

Dimitrov je u drugom setu napravio brejk odmah na startu, uspešno ga sačuvao do kraja i drugim došao do izjednačenja.

Bugarin je Alkarasu u trećem setu oduzeo servis za 2:1 i ponovo čuvao korak više na svojoj strani sve do kraja duela.

Grigor je ovako pomogao Novaku Đokoviću da sačuva prvo mesto pošto Srbin sada ima 2.240 bodova više od Karlosa koji je osvojio samo 90 bodova.

Naredni protivnik Dimitrova je Nikolas Jari, a Alkaras po nove poene ide u Bazel koji počinje 23. oktobra gde je prošle godine ispao u polufinalu.

Karlos Alkaras tokom meča sa Grigorom Dimitrovim
Karlos Alkaras tokom meča sa Grigorom Dimitrovimfoto: Hector RETAMAL / AFP / Profimedia

Posle novog ispadanja, šanse da preotme prvo mesto Srbinu na kraju 2023. godine mu se smanjuju i moraće da bude perfektan u finišu sezone.