ŠOK U SINSINATIJU: Eliminisan prvi reket sveta!
Turnir u Sinsinatiju, Foto: Jason Whitman/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

IZNENAĐENJE

Ovome se malo ko nadao

Veliko iznenađenje dogodilo se u polufinalu turnira u Sinsinatiju.

Američka teniserka Koko Gof salvadala je najbolju igračicu sveta Igu Švjontek rezultatom 2:1 (7:6(2), 3:6, 6:4).

Meč je trajao 172 minuta, a ovo je bila prva pobeda mlade Amerikanke u osmom susretu protiv Poljakinje. U prethodnih sedam nije uspela da osvoji niti jedan set, pa je ova pobeda zbog toga još više dobija na značaju.

Koko Gof
Koko Goffoto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

U prvom setu smo videli veliku borbu i po dva brejka na obe strane. Zbog toga se pobednica ovog dela igre tražila u taj-brejku.

U njemu je Gof izdominirala i sa ubedljivih 7:2 stigla do vođstva od 1:0.

Drugi set doneo je bolju igru Ige Švjontek. Poljakinja je sjajno servirala, a protivnici je uzela dva servis gema, pa je bez ikakvih problema sa 6:4 izjednačila na 1:1.

U trećem i odlučujućem setu ključan je bio čuveni sedmi gem u kojem je Gof napravila jedini brejk.

Imala je Iga šansu da napravi ribrejk u desetom gemu, ali je propustila brejk loptu. Gof nije iskoristila prve tri, ali jest četvrtu meč loptu za plasman u finale.

Tamo će igrati protiv bolje iz duela između Karoline Muhove i Arine Sabalenke.