NOVAK JAČI OD SINERA, SUDIJE I PUBLIKE! Đoković ide u finale, da se zna ko je gazda na Centralnom terenu (VIDEO)
Slavlje Novaka Đokovića, Foto: Ella Ling / Shutterstock Editorial / Profimedia

Vimbldon, polufinale

Objavljeno: 19:11h
Završeno
17:26h

Novak Đoković jači od Janika Sinera, sudije i publike za finale Vimbldona, 45. uzastopna pobeda na Centralnom terenu, da se zna ko je gazda!

Najbolji teniser svih vremena savladao je Italijana sa 3:0 u setovima, odnosno 6:3, 6:4 i 7:6 (7:4).

Srbin je došao do petog uzastopnog finala na Grend slemu u Londonu, a rival u borbi za osmi trofej biće mu Karlos Alkaras ili Danil Medvedev.

U prvom setu, Beograđanin je napravio brejk u drugom gemu, poveo je i sa 3:0, onda 4:1 i na kraju slavio sa 6:3.

Pri vođstvu od 2:1 u četvrtom gemu na 15:15 u drugom setu, Nole je ispustio krik, a sudija Ričard Hejg mu je oduzeo poen.

Ipak, to nije mnogo omelo Đokovića koji je rutinski došao do 6:4.

Novak Đoković na meču protiv Janika Sinera
Novak Đoković na meču protiv Janika Sinerafoto: Adrian DENNIS / AFP / Profimedia

Najveću borbu videli smo u trećem setu jer je Italijan poveo 2:1 i usledio je njegov žestok otpor.

Kada je Novak izjednačio na 5:5 gestikulirao je publici "brišući suze" i tako im pokazao koliko ih je razočarao što nije izgubio set.

Na kraju se ušlo u taj-brejk gde je Janik poveo sa 2:0, a Srbin je imao i problema sa okom, ali je brzo stigao do 3:3 i onda 4:3.

Beograđanin je osvojio poen za 5:4 na Sinerov servis i onda iskoristio meč loptu posle dva sata i 40 minuta igre.