ŠOK U LONDONU: Ispao Novakov veliki rival!
Novak Đoković, Foto: John Walton / PA Images / Profimedia

IZNENAĐENJE

Veliko iznenađenje dogodilo se u osmini finala Vimbldona

Američki teniser Kristofer Jubenks napravio je jedno od najvećih iznenađenja na ovogodišnjem Vimbldonu.

On je posle ogromnog preokreta savladao petog igrača sveta Stefanosa Cicipasa rezultatom 3:2. (3:6, 7:6 (4), 3:6, 6:4, 6:4).

Ovo je bio njihov prvi međusobni duel, a trajao je 185 minuta.

Cicipas je bio dosta bolji u prvom setu, te ga je bez veće muke rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

Kristofer Jubenks
Kristofer Jubenksfoto: Dave Shopland / Shutterstock Editorial / Profimedia

Imao je Grk po tri brejk lopte u četvrtom i osmom gemu drugog seta, i čini se da je tu propustio priliku da u potpunosti slomi otpor Amerikanca. Jubenks je uveo ovaj deo igre u taj-brejk, a potom ga je osvojio rezultatom 7:4 i izjednačio na 1:1. u setovima.

Cicipas je potom odigrao još jedan sjajan set, koji je poput onog prvog osvojio rezultatom 6:3.

Nije se predavao slabije rangirani Amerikanac. Uspeo je da napravi brejk u devetom gemu narednog seta i osvoji ga rezultatom 6:4.

Jubenks je nastavio sa dobrom igrom, pa je u odlučujućem setu poveo sa 2:0. Uspeo je Cicipas brzo da mu uzvrati i poravna na 3:3.

Ipak, Amerikanac ponovo pravi brejk i stiže do 5:3. Servirao je za pobedu u desetom gemu, imao je Cicipas dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio, pa je Jubenks stigao do najveće pobede u karijeri.

On će u četvrtfinalu igrati protiv Danila Medvedeva iz Rusije, kome je meč osmine finala predao Jirži Lehečka pri vođstvu Rusa od 2:0 u setovima.