UVEŽBAVAO FINESE ZA JAČE RIVALE: Đoković relativno lako počeo odbranu titule! (VIDEO)
Novak Đoković, Foto: EPA/Neil Hall

VIMBLDON 2023

Objavljeno: 18:45h
Završeno
18:30h

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je savladao Pedra Kaćina iz Argentine 3:0 (6:3, 6:3, 7:6).

Zbog slabe kiše koja je usledila pri kraju prvog seta koji je Novak dobio rezultatom 6:3 organizatori su morali da zatvaraju krov, ali je problem ispao naknadno, jer je trava i dalje bila vlažna i sa neujednačenim pritiskom.

Kada je meč nastavljen posle duge pauze Novak je dominirao i osvojio drugi set rezultatom 6:3.

1 / 3 Foto: EPA/Neil Hall

U trećem setu oba igrača su bila sigurna na svom servisu pa se pobednik odlučivao u taj-brejku, u kom je Đoković sigurnom igrom slavio sa 7:4.

Srpski teniser će u drugom kolu Vimbldona igrati protiv Australijanca Džordana Tompsona.

18:12h

TAJ-BREJK TREĆEG SETA:

Dva mini brejka prednosti za Đokovića 3:0. Đoković ide ka pobedi pošto vodi sa 5:1. Srpski teniser ima četiri vezane meč lopte 6:2.

KRAJ MEČA!!!! Novak Đoković uspeo je da savlada Pedra Kačina 3:0 u setovima i plasira se u drugo kolo Vimbldona.

18:10h

6:6 - Majstorski volej Kaćina za 40:15. Osvaja i naredni poen argentinski teniser i tako odvodi treći set u taj-brejk.

18:06h

5:6 - Sa nulom Đoković osvaja gem, pritisak je ponovo na strani Kaćina.

18:03h

5:5 - Bio je na dva poena od pobede Novak, ali je Kaćin uspeo da se izvuče i produži treći set.

17:59h

4:5 - Još jednom Đoković sigurno igra u svom servis gemu. Argentinac mora da osvoji naredni kako bi i dalje ostao u meču.

17:54h

4:4 - Novak greši iz forhenda 30:15. Uhvatio je Argentinac ritam tako da se za sada ne predaje kada je reč o trećem setu.

17:50h

3:4 - Novaka još dva gema dele od pobede i plasmana u drugo kolo Vimbldona.

17:47h

3:3 - Sa dva asa Kaćin zatvara gem za sada nema brejka u trećem setu.

Pedro Kaćin
17:43h

2:3 - Novak nema većih problema za sada da održi svoj servis u trećem setu.

17:39h

2:2 - Đoković ima brejk priliku, ali je ne koristi. Argentinac se ponovo izvukao i stigao do novog izjednačenja.

17:34h

1:2 - Za razliku od prva dva gema, ovaj je bio izuzetno lak i brz, a pripao je srpskom teniseru.

Novak Đoković
17:32h

1:1 - Imao je Đoković brejk loptu, ali je Argentinac uspeo da se odbrani i stigne do gema.

17:23h

TREĆI SET:

0:1 - Dve brejk šanse za argentinskog tenisera 15:40. Ne koristi Kaćin šansu, Đoković preokreće i stiće do prvog gema u trećem setu.

17:19h

3:6 - BREEEEEEEJK!!!!!!! Novak oduzima servis rivalu, a samim tim i osvaja drugi set.