DRAMA JE GOTOVA: Poznat novi šampion Rolan Garosa!
Rolan Garos, Foto: EPA/Mohammed Badra

TREĆA TITULA

Sjajan i dramatičan meč u Parizu, velika borba vodila se na terenu "Filip Šatrije"

Najbolja teniserka sveta Iga Švjontek po treći put u karijeri osvojila je titulu na Rolan Garosu.

Poljakinja je u velikom finalu savladala Karolinu Muhovu posle velike borbe i tri seta rezultatom 2:1 (6:2, 5:7, 6:4).

Igi je ovo četvrta Grend slem titula u karijeri, dok je Čehinja propustila šansu da dođe do svog prvog trofeja.

Iga Švjontek
Iga Švjontekfoto: EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Bio je ovo njihov treći međusobni meč i tek prvi trijumf poljske teniserke, a duel je trajao 169 minuta.

Švjontek je odigrala fantastičan prvi set, dva puta je oduzela servis rivalki i bez većih problema stigla do 6:2 i vođstva od 1:0.

Činilo se da ni u drugom neće biti problema. Poljakinja je napravila novi brejk i povela sa 3:1. Ipak, u tim trenucima konačno se budi iskusnija Čehinja i u potpunosti se vraća u meč.

Karolina Muhova
Karolina Muhovafoto: EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Izjednačila je Muhova na 3:3, a onda je pri rezultatu 4:4 oduzela servis rivalki i povela sa 5:4. Nije uspela da na svoj servis osvoji set, ali je u 11. gemu ponovo brejknula rivalku i povela 6:5. Ovog puta odigrala je dobar gem na svoj servis i izjednačila rezultat u setovima na 1:1.

Švjontekovu je ovo pogodilo, pa je u trećem setu odmah pretrpela brejk i gubila sa 2:0. Uspela je Iga ekspresno da se vrati i izjednači, ali je potom pretrpela novi brejk i Muhova je povela 4:3.

Činilo se da će Čehinja stići do pobede, ali je onda potpuno stala i do kraja meča nije osvojila nijedan gem. Iga je vezala tri gema i stigla do svoje treće titule u Parizu.

Nadamo se da će isto učiniti i Novak Đoković u nedelju protiv Kaspera Ruda.