NEĆE BITI LAKO: Novaka Đokovića čeka PAKAO u nastavku Rolan Garosa!
Novak Đoković, Foto: EPA/CAROLINE BLUMBERG

NEMILOSRDNI ŠPANAC

Španac nemilosrdan u četvrtfinalu pariskog Grend slema

Najbolji teniser sveta Karlos Alkaras plasirao se u polufinale Rolan Garosa.

On je u četvrtfinalu ubedljivo savladao Stefanosa Cicipasa rezultatom 3:0 (6:2, 6:1, 7:6(5).

Bio je ovo njihov peti međusobni duel i peti trijumf Španca, meč je trajao 135 minuta.

Alkaras će u borbi za finale igrati protiv Novaka Đokovića, a nema sumnje da srpskog tenisera čeka pakleno težak posao imajući u vidu formu u kojoj se nalazi mladi Karlos.

Karlos Alkaras
Karlos Alkarasfoto: EPA/ CAROLINE BLUMBERG

Španac je u prvom setu stigao do brejka već u trećem gemu, a nedugo potom je još jednom oduzeo servis Cicipasu.

Lako je priveo ovaj deo igre kraju i sa 6:1 stigao do vođstva od 1:0.

U drugom setu još veća dominacija Alkarasa, ovog puta sramno lošem Grku dozvolio je samo jedan jedini gem.

Čak tri brejka napravio je prvi teniser sveta u drugom setu, a dva od ta tri gema osvojio je bez izgubljenog poena. Posle samo 67 minuta igre bilo je već 2:0 za Španca.

Stefanos Cicipas
Stefanos Cicipasfoto: EPA/CAROLINE BLUMBERG

Alkaras je fantastično otvorio i treći set, odmah je napravio brejk ponovo i lako je poveo sa 3:0. Stigao je Španac bez problema i do 5:2, a onda se konačno probudio i do tada očajni Cicipas.

Spasao je tri meč lopte na svoj servis Grk, a potom smanjio na 5:3. U narednom gemu uspeo je da stigne do prve brejk lopte i oduzme servis rivalu i u potpunosti se vrati u set. Usledilo je nekoliko mirnijih gemova, pa se pobednik trećeg seta tražio u taj-brejku.

U 13. gemu Alkaras rivalu nije dopustio nikakvu šansu. Lako je poveo sa početnih 4:1. Ubrzo je stigao Karlos do 6:3, Cicipas je uspeo da spasi dve meč lopte, ali narednu, ukupno šestu, nije uspeo, pa se Alkaras plasirao u polufinale.

Španac je na putu do polufinala izgubio samo jedan set i to u drugom kolu od japanskog tenisera Tara Danijela.

Alkrasu sledi duel sa Novakom Đokovićem, a to će biti njihov tek drugi međusobni meč. Prvi je u svoju korist rešio Alkaras, a on se odigrao u polufinalu Mastersa u Madridu u aprilu 2022. godine.

Ovaj polufinalni meč Rolan Garosa na programu je u četvrtak, a termin će naknadno biti poznat.