ŽESTOK OKRŠAJ PRIPAO NOVAKU: Istorija tenisa sada je bukvalno na vidiku, Đoković je u polufinalu! (VIDEO)
Novak Đoković, Foto: EPA/Caroline Blumberg

Objavljeno: 02:48h
Završeno
18:59h

Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa.

Srpski teniser savladao je u četvrtfinalu Karena Hačanova 3:1, po setovima je bilo 4:6, 7:6, 6:2, 6:4.

Loše je Novak ušao u meč i izgubio prvi set. Prelomni trenutak na meču dogodio se u taj-brejku drugog seta kada je Đoković sa nulom samleo rivala i izjednačio rezultat u setovima.

Đoković je nakon toga dodao gas, osvojio naredna dva seta i sasvim zasluženo se plasirao u polufinale Rolan Garosa gde sada čeka pobednika meča Alkaras - Cicipas.

Izmena: 02:32h
18:54h

6:4 - KRAJ MEČA!!!!!! Novak Đoković savladao je Karena Hačanova i plasirao se u polufinale Rolan Garosa.

18:49h

5:4 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!! Novak ima tri brejk prilike 0:40. Greši Hačanov, Đoković pravi brejk i u narednom gemu servira za plasman u polufinale.

18:46h

4:4 - BREEEEEEEEJK!!!!! Možda i poslednja šansa da se ruski teniser vrati u meč 30:40. Dupla servis greška Đokovića, Hačanov vraća brejk i izjednačuje rezultat u gemovima.

18:39h

4:3 - Dve brejk prilike ima Đoković 15:40. Spašava Hačanov obe šanse, gem se igra na razliku. Provukao se sada ruski teniset i ostao u igri za osvajanje seta.

18:36h

4:2 - Novak je sve bliži plasmanu u polufinale.

Novak Đoković
Izmena: 02:35h
18:32h

3:2 - Raspucao se Hačanov i sigurno osvojio svoj servis gem.

18:20h

3:1 - Brejk prilika za ruskog tenisera 30:40. Savršenim forhend vinerom Đoković osvaja poen, gem se igra na razliku. Imao je Hačanov još jednu priliku, ali nije uspeo da je iskoristi. Mnogo drame i sjajnih poteza viđeno je u ovom gemu koji je na kraju posle velike borbe pripao Đokoviću.

18:16h

2:1 - BREEEEEEEEEEEJK!!!!!!!!! Đoković je iskoristio prvu brejk šansu i oduzeo servis Hačanovu.

18:12h

1:1 - Super servis gem Novaka bez izgubljenog poena.

18:08h

ČETVRTI SET:

0:1 - Ruski teniser je uspeo da osvoji za njega jako bitan gem nakon što je ubedljivo izgubio treći set.

18:02h

6:2 - Briljantan treći set Novaka koji je uspeo da potpuno preokrene duel u svoju korist i sada je na set od plasmana u polufinale Rolan Garosa.

17:57h

5:2 - BREEEEEEEJK!!!!!!!!!! Srpski teniser je na korak od osvajanja trećeg seta.

17:54h

4:2 - Đoković dodaje gas i osvaja sa nulom još jedan svoj servis gem.

17:48h

3:2 - Uzvraća Hačanov na isti način, ruski teniser ne prepušta Đokoviću nijedan poen.