RUBLJOV SLOMIO ŽILAVOG DŽUMHURA! "Dželat" Srbina rival za finale u Banjaluci (FOTO)
Andrej Rubljov slavi, Foto: Starsport©

SRPSKA OPEN

Objavljeno: 16:33h

Andrej Rubljov je drugi polufinalista Srpska opena u Banjaluci.

Osvajač Mastersa u Monte Karlu pobedio je Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine sa 2:0 u setovima, odnosno 7:5 i 6:3.

Damir se nije predavao, vodio je 4:2 u prvom setu i potom set loptu na 5:4 na servis Rusa, ali nije je iskoristio i na kraju je stigla kazna.

Damir Džumhur
Damir Džumhurfoto: Starsport©

Drugi gem drugog seta bila je posebna priča u trajanju od 20+ minuta i Moskovljanin je spasio četiri brejk lopte i stigao do 1:1 posle 11 izjednačenja.

Rubljov je potom napravio dva brejka, u petom i devetom gemu i završio posao na Centralnom terenu.

Slavlje Andreja Rubljova
Slavlje Andreja Rubljovafoto: Starsport©

Andrej će u polufinalu igrati protiv Aleksa Molčana koji je bio bolji od Lasla Đerea posle tri seta.