HOĆE LI MU POMOĆI? Đoković se UZDA u Medvedeva!
Novak Đoković i Danil Medvedev, Foto: Karim SAHIB / AFP / Profimedia

NOVO FINALE

Danil Medvedev je u ruskom dvoboju savladao Karena Hačanova rezultatom 2:1 (7:6, 3:6, 6:3) i plasirao se u finale Mastersa u Majamiju.

Meč je trajao 128 minuta, a Rus je stigao do petog uzastopnog finala na ATP turu i imaće priliku da osvoji četvrti trofej.

On će u borbi za novu titulu igrati protiv boljeg iz duela između Karlosa Alkarasa i Janika Sinera.

Novak Đoković će, ukolilo Alkaras uđe u finale, navijati za Medvedeva, jer Španac mora da osvoji Majami kako bi ostao na prvom mestu na ATP listi.

Karlos Alkaras
Karlos Alkarasfoto: EPA-EFE/ CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Što se tiče samog meča, prvi set bio je izuzetno neizvestan, a Danil ga je rešio u svoju koristi nakon što je u taj-brejku slavio rezultatom 7:5.

Hačanov je uzvratio u drugom setu ranim brejkom i vođstvom od 3:0, te sigurnim servisima do kraja za ukupnih 1:1.

Ipak, istim receptom Medvedev je slomio rivala u trećem setu, poveo sa 4:1, pa 5:2 i vrlo rutinski priveo meč kraju za plasman u finale.