ŠPANAC POČISTIO SRBINA: Alkaras HITA ka novoj tituli!
Karlos Alkaras, Foto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

RAZLIKA U KLASI

Srpski teniser završio učešće na prestižnom turniru na Floridi

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da napravi veliko iznenađenje na Mastersu u Majamiju.

On je u meču 3. kola poražen od najboljeg tenisera sveta Karlosa Alkarasa rezultatom 2:0 (6:0, 7:6).

Bio je ovo njihov četvrti međusobni duel, a Duci i dalje nije uspeo da osvoji ni set. Meče na Floridi trajao je 92 minuta.

Alkaras je apsolutno dominirao u prvom setu. Uzeo je tri brejka Lajoviću, usput i spasao jednu brejk loptu, i posle samo 32 minuta igre stigao do neverovatnih 6:0.

Dušan Lajović
Dušan Lajovićfoto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Lajović je na startu drugog seta konačno osvojio prvi gem na meču, ali je već u trećem gemu Alkaras napravio novi brejk i poveo sa 2:1.

Ipak, Duci se nije predavao. Osvajao je rutinski svoje servis gemove, a onda je pri vođstvu Španca od 5:4 rivalu oduzeo servis i poravnao na 5:5. Pobednik ovog seta odlučivao se u taj-brejku.

Alkaras je vrlo lako poveo sa 4:1, a potom i 6:2, pa je imao četiri set lopte. Lajović je uspeo da spasi njih tri, ali je onda poklekao prilikom svog servisa i Španac je odneo pobedu.

Alkaras će u osmini finala igrati protiv Amerikanca Tomija Pola, koji je salvadao Alehandra Davidoviča Fokinu rezultatom 2:0 (6:3, 7:5).