JELENA SE REVANŠIRALA ZA AUSTRALIJAN OPEN: Ribakina posle 2 sata velike borbe sa Sabalenkom osvojila Indijan Vels!
Jelena Ribakina (desno je Arina Sabalenka), Foto: EPA/John G. Mabanglo

Masters u Indijan Velsu, finale

U taj-brejku prvog seta je dve set lopte imala Sabalenka, a Ribakina je iskoristila svoju šestu

Deseta teniserka sveta Jelena Ribakina osvojila je titulu na masters turniru u Indijan Velsu, pošto je u finalu pobedila drugu igračicu sveta Arinu Sabalenku sa 7:6 (11), 6:4.

Pobednica prošlogodišnjeg Vimbldona je do pobede nad Beloruskinjom stigla za dva sata i tri minuta.

Teniserke su u prvom setu napravile po jedan brejk, a Kazahstanka je u 12. gemu na servis protivnice propustila prvu priliku za set.

Usledio je taj-brejk u kom je dve set lopte imala Sabalenka, a Ribakina je iskoristila ukupno šestu priliku i sa 13:11 okončala taj deo igre.

Jelena je odmah na početku drugog seta stigla do brejka, koji je čuvala sve do sedmog gema.

Ipak, već u narednom gemu ona je ponovo oduzela servis rivalki i zatim lako privela meč kraju, revanširavši se Sabalenki za tesan poraz u finalu Australijan opena.

Ovo je 23-godišnjoj teniserki prva masters titula u karijeri.