MIOMIR KECMANOVIĆ U ČETVRTFINALU!
Miomir Kecmanović, Foto: EPA/Yoan Valat

svaka čast!

Koliko daleko može Srbin?

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale turnira u Delrej Biču, pošto je pobedio Portugalca Nuna Borhesa sa 6:3, 7:5.

Meč Kecmanovića i Borhesa, 33. i 104. tenisera sveta, trajao je sat i 28 minuta.

Kecmanović je odlučujući brejk u prvom setu napravio u osmom gemu i to sa "nulom", ali je na početku drugog seta usledio mali pad u njegovoj igri.

Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanovićfoto: Profimedia

Protivnik mu je na startu oduzeo servis i poveo sa 2:0, ali se Kecmanović odmah vratio i izjednačio na 2:2.

Srpski teniser je u 11. gemu napravio novi brejk, da bi u narednom gemu iskoristio drugu meč loptu za plasman u četvrtfinale gde će igrati sa pobednikom meča Markos Giron - Matija Pecotić.