MALO MUKE, A ONDA RASTURANJE RIVALA! Đoković preslišao Hačanova, sledi nezgodni Italijan! (FOTO)
Novak Đoković, Foto: Christophe ARCHAMBAULT / AFP / Profimedia

atp masters pariz

Tok meča mogli ste pratiti uživo na našem sajtu

Objavljeno: 01:43h

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu pošto je savladao Karena Hačanova 2:0 (6:4, 6:1).

Rezultat pokazuje da je bilo glatko, ali meč je dobijen uz veliki trud, posle nekoliko preokreta.

Dobri servisi su "gurali" Đokovića ka trijumfu, kao i vrlo agresivna igra u onim najvažnijim momentima. Sa druge strane, baš to je ono što je nedostajalo Karenu Hačanovu, kojem je koncentracija uglavnom padala onda kada se meč lomio.

1 / 3 Foto: EPA/Christophe Petit Tesson

Srpski teniser će u četvrtfinalu u petak od 19.30 igrati protiv Lorenca Musetija.

DRUGI SET:

6:1 - KRAJ MEČA!!!! Novak Đoković - Karen Hačanov 2:0 (6:4, 6:1).

5:1 - BREEEEEEEJK!!!!! Strašan bekhend Đokovića za 15:30, koji zatim stiže i do nove brejk prilike 30:40. Koristi šansu najbolji srpski teniser i sada je samo na gem od pobede.

4:1 - Tri gema u nizu Novak osvaja sa nulom i čini se u ovim momentima da nezadrživo korača ka četvrtfinalu.

3:1 - BREEEEEEEEEEEJK!!!!!!!! Đoković dolazi do tri brejk prilike 0:40. Koristi odmah prvu i oduzima servis Hačanovu.

Novak Đoković

2:1 - Još jedan strašan servis gem Đokovića.

1:1 - Hačanov je imao gotovo dobijen gem 40:0, ali je Novak osvojio naredna tri poena tako da je stigao do izjednačenja. Đoković osvaja i sledeći poen i tako dolazi do prve brejk lopte u drugom setu koju nažalost nije uspeo da iskoristi. Gem koji je trajao skoro devet minuta na kraju je pripao Hačanovu koji je uspeo da izjednači rezultat.

1:0 - Novak lako osvaja prvi gem u drugom setu i to bez izgubljenog poena.

PRVI SET:

6:4 - Novak želi da u ovom gemu završi posao u prvom setu 0:30. Novak dolazi do dve set lopte 15:40. I pored ne baš blistavih 50 minuta igre Đoković koristi drugu priliku i osvaja prvi set.

5:4 - Sjajan servis gem Đokovića bez izgubljenog poena.

4:4 - Treći put u nizu Đoković dolazi do 0:30 u gemu kada servira Hačanov, a kasnije i do dve brejk šanse 15:40. Ruski teniser se izvukao i stigao do izjednačenja, a zatim i do novog gema.

4:3 - Uvukla se nervoza u igru Đokovića, Hačanov ponovo preti 15:30. Izvukao se na kraju srpski teniser i ponovo stigao do prednosti.

3:3 - Prva dupla greška Hačanova donosi izjednačenje u gemu. Rus osvaja naredna dva poena i stiže do potpunog povratka u prvi set.

Karen Hačanov

3:2 - BREEEEEJK!!!!!!!! Prve brejk prilike na meču za ruskog tenisera 15:40. Pala je koncentracija Đokoviću, Hačanov vraća brejk.

3:1 - Đoković nastavlja da osvaja poene vinerima i stiže do 0:30, ali je Hačanov preokrenuo i uspeo da osvojio svoj prvi gem.

3:0 - Prva dupla greška na meču Đokovića 40:15. Na trenutak je ruski teniser pomislio da može uzvrati udarac, došao je do 40:30, ali je Novak osvojio sledeći poen i potvrdio prednost brejka na startu susreta.

2:0 - BREEEEEEJK!!!!!!!! Prtiska Novak odmah na startu meča i posle fantastičnog poena u kome je viđeno čak 28 udaraca dolazi do dve brejk prilike 15:40. Koristi srpski teniser drugu šansu i oduzima servis rivalu.

1:0 - Novak je osvojio prvi gem u ovom meču.

17:39 - Počelo je zagrevanje.

17:35 - Igrači su izašli na teren.

Srpski teniser Novak Đoković se sastaje u osmini finala Mastersa u Parizu sa Rusom Karenom Hačanovim.

Pobednika ovog meča u četvrtfinalu čeka Italijan Lorenco Museti koji je bio bolji od Kaspera Ruda.

Ovo će biti 9. okršaj Srbina i Rusa, a naš as vodi sa 7:1 u pobedama. U tekućoj sezoni su odmerili snage čak tri puta i u sva tri meča je slavio Novak.

Karen Hačanovfoto: EPA/Ian Langsdon

U Dubaiju i Astani Rus nije uspeo da mu uzme nijedan set, dok je na Srbija Openu pružio znatno veći otpor.

Jedinu pobedu protiv Đokovića Hačanov je ostvario upravo u Parizu, 2018. godine kada ga je pobedio u finalu.

Inače, ovo je četvrti duel na Centralnom terenu, a počeće pozavršetku meča Ože-Alijasima i Žila Simona koji će se penzionisati posle ovog turnira.

Ne bi trebalo da se pojave na terenu pre 17 časova.