NOVAK OPRAVDAO ULOGU GLAVNOG FAVORITA! Đoković savladao Čilića za 89. titulu u karijeri! (VIDEO/FOTO)
Novak Đoković, Foto: Profimedia

finale - atp tel aviv

Tok meča mogli ste pratiti uživo na našem sajtu

Objavljeno: 02:54h

Srpski teniser Novak Đoković trijumfovao je na turniru iz serije 250 u Tel Avivu, pošto je u finalu pobedio Hrvata Marina Čilića 2:0 (6:3, 6:4).

Đokoviću je to bilo 127. finale u karijeri i 89. titula, a osvojio je i 250 poena.

Srpski teniser tokom prvog seta nije dopustio Čiliću nijednu brejk loptu, a odlučujući brejk je napravio u četvrtom gemu. Ključnu prednost u drugom setu Đoković je stekao u uvodnom gemu, a Čilić je jedinu priliku da se vrati u meč propustio u šestom gemu.

Đoković je turnir u Tel Avivu završio sa četiri pobede bez izgubljenog seta i u odličnoj formi odlazi u Astanu na mnogo teži turnir iz serije 500.

DRUGI SET:

6:4 - KRAJ MEČA!!!!!! Novak Đoković savladao je Marina Čilića u finalu Tel Aviva i osvojio novu titulu u karijeri.

5:4 - Smanjio je Čilić predsnost srpskog tenisera koji će u narednom gemu servirati za osvajanje nove titule u karijeri.

5:3 - Đoković dolazi na gem od osvajanja novog turnira u karijeri.

4:3 - Čilić osvaja gem bez izgubljenog poena.

4:2 - Drugi put zaredom Đoković počinje svoj servis gem sa 0:30. Čilić stiže do prve brejk prilike u finalu, ali je Đoković uspeo as udarcem da je spasi i dođe do izjednačenja. Srpski teniser osvojio je naredna dva poena, a samim tim došao i do novog gema.

3:2 - Brejk šansa koja možda može biti i konačan udarac za Čilića. Đoković je ipak nije iskoristio pa se gem igrao na razliku. Čilić je uspeo da ga osvoji i produži neizvesnost u drugom setu.

3:1 - Pritisak na Novakov servis, Čilić ima 0:30. Izvukao se Đoković, osvojio sve poene do kraja gema i tako sačuvao prednost brejka.

2:1 - Đoković je osvojio prvi poen, ali je to bilo sve u ovom gemu od srpskog tenisera, tako da je Čilić osvojio svoj prvi gem u drugom setu.

2:0 - Bez izgubljenog poena srpski teniser overava prednost brejka.

Novak Đoković

1:0 - BREEEEEEEEJK!!!!!! Đoković je iskoristio prvu od dve brejk prilike i napravio još jedan veliki korak ka pobedi u ovom finalu.

PRVI SET:

6:3 - Đoković je uspeo da iskoristi drugu set loptu i tako napravi prvi korak u finalu ka novoj tituli u karijeri.

5:3 - Čilić je sjajno odigrao gem, smanjio prednost Đokovića koji u narednom gemu servira za osvajanje prvog seta.

Marin Čilić

5:2 - Đoković je na gem od osvajanja prvog seta.

4:2 - Novak ponovo pritiska protivnika 30:30. Ovoga puta nije uspeo da napravi brejk, Čilić je osvojio naredna dva poena i tako stigao do gema.

4:1 - Novak rutinski bez izgubljenog poena overava prednost brejka.

3:1 - BREEEEEEJK!!!!!!! Nova dupla greška na meču za hrvatskog tenisera kojom Đoković dolazi do dve vezane brejk prilike 15:40. Koristi drugu šansu i prvi put na meču oduzima servis Čiliću.

2:1 - Divnim forhendom Novak završava servis gem i stiže do nove prednosti u prvom setu.

1:1 - Srpski teniser stigao je do prve brejk prilike na meču koju nažalost nije uspeo da iskoristi. Duplom greškom Čilić poklanja novu brejk šansu koju Đoković ponovo ne koristi. Napravio je Čilić dve duple greške u ovom gemu, ali se servisima izvukao i uspeo da stigne do izjednačenja.

1:0 - Finale turnira u Tel Avivu počelo je servisom Novaka Đokovića. Bilo je malo problema, hrvatski teniser je imao 15:30, ali je potom Novak počeo da pogađa prve servise i to je odmah dalo rezultat pošto je uspeoda stigne do prvog gema u finalnom meču.

17:36 - Počelo je zagrevanje igrača.

17:32 - Igrači su izašli na teren.

Srpski teniser Novak Đoković igra u finalu turnira u Tel Avivu protiv hrvatskog asa Marina Čilića.

Iskusni teniseru su do sada odigrali 20 mečeva, a Đoković je slavio čak 18 puta, što je ohrabrujući podatak.

U finalima je 1:1, Novak ga je dobio 2009. u finalu turnira u Pekingu, a 2018. u Kvinsu slavio je Čilić.

Takođe, Đoković je pobedio u poslednjih 14 susreta, a poslednji put savladao ga je prošle godine na finalnom turniru Dejvis kupa u Španiji.

Marin Čilić
Marin Čilićfoto: EPA/Michael Dodge

Novak je u polufinalu nadigrao je Rusa Romana Safijulina sa 2:0 po setovima 6:1, 7:6 (7:3) i plasirao se u finale turnira u Tel Avivu. Čilić je bio bolji od Lestijena - 2:0 (7:5, 6:3).

Novaku bi pobeda značila puno u trci za Završni turnir.