PRESLIŠAO AMERIKANCA: Kecmanović izlazi na crtu PRVOM TENISERU SVETA!
Miomir Kecmanović, Foto: EPA/Neil Hall

turnir u Los Kabosu

Miomir Kecmanović pobedom protiv Brendona Nakašime – 6:2, 6:4 – plasirao se u polufinale turnira u Los Kabosu.

Objavljeno: 07:59h

Kecmanović, 38. teniser sveta, za plasman u finale turnira u Meksiku igraće protiv prvog tenisera sveta – Danila Medvedeva.

Miša je posle pobede u dva seta protiv Džordana Tompsona, istim rezultatom bio bolji od domaćeg tenisera koga su kladionice blago favorizovale pre početka duela.

ZVANIČNO! Novak Đoković se POVUKAO!

Srpski teniser furiozno je otvorio susret oduzevši servis protivniku u prvom i petom gemu, te je prvi set dobio ubedljivih 6:2 – za 39 minuta igre.

Drugi set krenuo je istim tempom, brejkom Kecmanovića, ali ovoga puta Amerikanac je uspeo da uzvrati i izjednači na 2:2. Ipak, egal nije dugo trajao, Miša je uzvratio ribrejkom i do kraja je rutinski održao prednost.

1 / 8 Foto: Profimedia

Iako je dobio u dva seta, Kecmanović ima dosta prostora za napredak s obzirom da je protiv Nakašime imao samo 49 odsto uspešnosti ubačenog prvog servisa, pa će protiv Medvedeva morati da digne nivo.

U drugom polufinalu igraće Feliks Ože-Alijasim i bolji iz susreta Albot/Nori.