Karlos Alkaraz, Foto: EPA/Andy Rain

potpuno neočekivano!

Španski teniser dozvolio veliki preokret Italijanu

Objavljeno: 22:59h

Italijanski teniser Janik Siner osvojio je turnir iz ATP 250 serije u Umagu, što je njegova prva titula u 2022. godini, to posle neverovatnog preokreta.

Bolji u finalu je bio bolji od Karlosa Alkarasa nakon preokreta rezultatom 2:1 (6:7, 6:1, 6:1) i tako osvojio prvu titulu na šljaci u karijeri. Ujedno je naneo još jedan veliki poraz Alkarasu nakon što ga je eliminisao sa ovogodišnjeg Vimbldona.

Prvi set je sve samo nije najavio kako će izgledati preostala dva. Nismo videli niti jednu brejk šansu na bilo kojoj strani, te je set otišao u taj-brejk koji je pripao španskom teniseru.

Janik Siner
Janik Sinerfoto: EPA / Andy Rain

Bolje je u tim trenucima igrao Alkaras na drugi servis i baš na njega osvojio neke poene koji su možda i odlučili osvajača neizvesnog prvog seta.

Međutim, ako je prvi bio takav, onda preostala dva zasigurno nisu. U njima je Alkaras osvojio ukupno samo dva gema i dozvolio Italijanu da režira neočekivan preokret.