SRPSKI DERBI PRIPAO ISKUSNIJIMA! Lajović i Ćaćić savladali talentovanu braću Sabanov!
Dušan Lajović i Nikola Ćaćić, Foto: Profimedia

atp hamburg, dublovi

Odlučujući set osvojili su Dušan i Nikola rezultatom 10:5

Objavljeno: 23:39h

Nikola Ćaćić i Dušan Lajović plasirali su se u četvrtfinale turnira u Hamburgu u konkurenciji dublova, pošto su pobedili sunarodnike, braću Ivana i Mateja Sabanova posle tri seta 2:1, po setovima je bilo 7:6, 0:6, 10:5.

Ćaćić i Lajović su pobedili posle sat i 36 minuta igre. U prvom setu oba para napravila su po brejk, a set je odlučen u taj-brejku, koji su Ćaćić i Lajović dobili sa 7:1.

Braća Sabanov su dominantno odigrali drugi set, nisu dozvolili protivnicima da osvoje nijedan gem i izjednačili su u meču.

Dodatni set Ćaćić i Lajović dobili su sa 10:5 i posle druge meč lopte plasirali su se u četvrtfinale.

Oni će igrati protiv boljih iz duela četvrtih nosilaca indijsko-holandskog para Rohana Bopane i Matvea Midelkopa i nemačkih tenisera Dastina Brauna i Tobijasa Kamkea.