NEUNIŠTIV NA VIMBLDONU! Đoković ukrotio Kirjosa i izjednačio se sa Samprasom po broju titula! (VIDEO+FOTO)
Novak Đoković, Foto: Profimedia

VIMBLDON, FINALE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 18:28h

Novak Đoković osvojio je danas sedmu titilu na londonskom Vimbldonu, pošto je u finalu pobedio Nika Kirjosa 3:1 (4:6, 6:3, 6:4, 7:6).

Đoković je tako ostao neporažen na Vimbldonu od 2017. godine i ima niz od 28 pobeda na tom grend slem turniru.

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoje servise sve do petog, kada je posle dvostruke servis greške Đokovića, Kirjos iskoristio brejk loptu i poveo sa 3:2. Obojica su posle toga osvajali gemove na svoje servise, pa je Australijanac zahvaljujući dobrim servisima u poslednjem gemu poveo u meču.

Đoković je u četvrtom gemu drugog seta bez izgubljenog poena napravio brejk i poveo je sa 3:1.Kirjos u osmom gemu nije iskoristio četiri brejk lopte, Đoković je iskoristio prvu set loptu i izjednačio na 1:1. U trećem setu teniseri su osvajali gemove na svoje servise sve do devetog. Kirjos je vodio 40:0, ali je Đoković uspeo da mu oduzme servis i povede sa 5:4. On je zatim osvojio gem na svoj servis i poveo u meču.

Teniseri su dobrim servisima u četvrtom setu osvajali gemove pa je taj-brejk morao da odluči pobednika. Đoković ga je dobio sa 7:3 i četvrti put uzastopno trijumfovao na Vimbldonu.

Đoković sada ima 21 grend slem titulu, jednu manje od rekordera Španca Rafaela Nadala.

ČETVRTI SET:

TAJ-BREJK: Mini brejk Novaka 1:0. Vraća mini brejk Kirjos 2:1. Šalje forhend u aut Kirjos 3:1 za Novaka. Još jedan poen za Novaka 4:1. Novak dolazi do pet meč lopti 6:1. KRAJ MEČA!!!!!!!! Novak Đokovič je sedmi put u karijeri osvajač Vimbldona.

6:6 - Pritiska Kirjos i dolazi do 30:30. Osvaja servis gem Đoković i odvodi set u taj-brejk.

5:6 - Pronašao je Kirjos ponovo servis kada je bilo važno i obezbedio makar taj-brejk u četvrtom setu.

5:5 - Duplom greškom Novak počinje gem 0:15. Stigao je Kirjos do 40:30, ali nije uspeo više da zapreti, novo izjednačenje.

4:5 - Ne predaje se Kirjos i dolazi na gem od izjednačenja u setovima.

4:4 - Asom Novak dolazi do 40:0. Kirjos šalje loptu u mrežu, a zahvaljujući tome Đoković dolazi do novog izjednačenja u gemovima.

3:4 - Australijanac se smirio i stigao do novog gema.

3:3 - Bez izgubljnog poena Đoković stiže do svog novog gema.

Novak Đoković

2:3 - Činilo se da če Kirjos lako osvojiti gem 40:0, vratio se Novak na 40:30, ali više od toga ovoga puta nije mogao.

2:2 - Novak uzvraća udarac i osvaja gem na isti način.

1:2 - Samo jedan poen prepustio je Kirjos srpskom teniseru, bez velikih uzbuđenja na startu četvrtog seta.

1:1 - Novak deluje mirno i lako stiže do svog prvog gema u četvrtom setu.

0:1 - Tom Kruz posmatra finalni meč u svečanoj loži, a Kirjos osvaja prvi gem u četvrtom setu.

Tom Kruz

TREĆI SET:

6:4 - Đoković ima set loptu koju koristi i sada je na set od osvajanja novog Vimbldona.

5:4 - BREEEEEEEEEEEEEJK!!!!!! Imao je Kirjos 40:0, ali je Đoković osvojio naredna tri poena i stigao do izjednačenja. Duplom greškom Novak dolazi do brejk prilike. Uspeo je da osvoji poen i oduzme servis Kirjosu.

4:4 - Na tribinama su prisutne australijske teniske legende, Rod Lejver i Džon Njukomb. Na terenu Đoković počinje novi servis gem as udarcem 15.0. Bez većih problema Novak stiže do novog gema.

3:4 - Kirjosa servisi nekako provlače kroz ovaj gem, ponovo vodi australijski teniser.

Nik Kirjos

3:3 - Dok se Kirjos nervira i razmišlja šta se dešava na tribinama, Đoković stiže do 40:0. Srpski teniser pravi duplu grešku, ali uzima sledeći poen i osvaja gem.

2:3 - Kirjos dobija opomenu od glavnog sudije. Posle treće duple greške, usledio je i 16-ti as australijskog tenisera koji se ljuti zbog opomene, ali ipak dolazi do još jednog poena, a samim tim i gema.

2:2 - Briljantnim bekhendom Đoković dolazi do 40:15, a zatim osvaja još jedan poen i osvaja gem.

1:2 - Novak fantastično čita sada Kirjosove servise 40:40. Izvukao se sa sjajnim servisima australijski teniser koji ponovo stiže do prednosti.

1:1 - Kirjos je malo pritisnuo bilo je 30:30, ali je Novak uspeo da pronađe rešenje u stigne do izjednačenja u gemovima.

0:1 - Brejk šansa za srpskog tenisera koji nažalost nije uspeo da iskoristi. Veliku šansu propustio je Novak prilikom druge brejk prilike, Kirjos je to iskoristio, uspeo da preokrene gem u svoju korist i povede u trećem setu.

DRUGI SET:

6:3 - Kirjos sve stiže na terenu i dolazi do tri vezane brejk prilike. Đoković je uspeo da ih spasi i stigne do izjednačenja. Imao je još jednu šansu Kirjos, ali je srpski as i nju uspeo da spasi pre svega zahvaljujući sjajnom drop-šot udarcu. Kirjos nije iskoristio svoje prilike, Đoković je to kaznio, uspeo da realizuje prvu set loptu i osvoji drugi set.

5:3 - Bilo je 30:30, ali je Kirjos osvojio gem i sada Novak mora da servira za osvajanje seta.

5:2 - Osvaja srpski as novi gem i sada je na korak od izjednačenja u setovima.

4:2 - Prva dupla greška Kirijosa 15:15. To je nažalost bio i jedini poen koji je u ovom gemu uspeo da osvoji srpski teniser.

4:1 - Novak osvaja gem koji je igran na razliku, srpski teniser je overio brejk prednosti.

3:1 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!! Tri brejk prilike za Novaka 0:40. Srpski as odmah koristi prvu šansu i oduzima servis rivalu.

2:1 - Izuzetno dugačak poen osvaja Đoković 40:30. Fantastičnim drop-šotom Novak završava ovaj gem, nova prednost u drugom setu za srpskog tenisera.

1:1 - Nastavljaju se brzi gemovi. Kirjos zadržava svoj servis i stiže do izjednačenja.

1:0 - Novak sjajno otvara drugi set, osvaja gem bez izgubljenog poena.

PRVI SET:

4:6 - Greši Kirjos, Đoković vrši pritisak 30:30. Australijanac ipak dolazi do set lopte 40:30. Ne koristi je, gem će biti odlučen na razliku. As za kraj prvog seta koji pripada Kirjosu.

4:5 - Ponovo sa nulom Novak osvaja svoj servis gem.

3:5 - Igra se izuzetno brzo, a Kirjos dolazi na gem od osvajanja prvog seta.

3:4 - Uzvraća i Novak, sjajan servis gem.

2:4 - Bez izgubljenog poena Kirjos stiže do overe brejka prednosti.

2:3 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Prve brejk lopte na meču ima Kirjos 15:40. Rizikovao je Novak, ali se on sada nije isplatio, australijski teniser prvi dolazi do brejka.

Nik Kirjos

2:2 - Đoković za sada ne uspeva da pripreti Kirijosu. Australijski teniser uzima gem bez izgubljenog poena.

2:1 - As udarac Đokovića 30:15. Osvaja Novak i naredna dva poena i stiže do novog gema.

1:1 - Kirjos sjajno servira i dolazi do 40:0. Novak je odličan na mreži 40:15, a zatim osvaja i drugi 40:30. Osvaja Kirjos poen i dolazi do izjednačenja.

1:0 - Finalni meč počeo je servisom Novak Đokovića koji je napravio duplu grešku 0:15. Osvojio je Novak naredni poen 15:15, a zatim i asom stigao do 30:15. Greši Đoković 30:30. Sva tri poena Đoković je osvojio posle dobrih servisa 40:30. Stigao je Novak i do narednog poena, a samim tim i do prvog gema u velikom finalu.

15:04 - Počelo je zagrevanje igrača.

15:00 - Tačno kako je planirano igrači su pozdravljeni ovacijama publike izašli na teren.

14:54 - Igrači su u tunelu i spremni su za izlazak na teren.

14:30 - Poznato je ko će deliti pravdu u finalnom meču.

13:15 - U danu kada Nik Kirjos igra svoje prvo Grend slem finale, majka australijskog tenisera priznala je da je Endi Mari svojevremeno možda i spasio život njenom sinu.

12:20 - Novak se uveliko sprema za finale, a u nedelju je odradio i poslednji trening pred borbu za titulu.

Novak Đoković i Nik Kirjos sastaju se u finalu Vimbldona.

Đoković će igrati svoje osmo finale Vimbldona, ukupno 32. grend slem finale u karijeri, dok Kirjos prvi put u karijeri igrati meč za titulu na jednom od četiri najveća turnira u tenisu.

Đoković i Kirjos do sada su odigrali dva meča, a u oba je kao pobednik izašao australijski teniser.

Prvi put duel njih dvojice odigran je 2017. godine u martu na turniru u Akapulku kada je Australijanac pobedio 2:0 u setovima (7-6, 7-5).

Samo dve nedelje kasnije, dvojica tenisera su ponovo bili suparnici u osmini finala Indijan Velsa, a Kirjos je bio bolji 2:0 u setovima (6-4, 7-6).

Srpski teniser je u polufinalu savladao Britanca Kamerona Norija, a Australijancu je Rafael Nadal predao duel bez borbe.

Nagradni fond Vimbldona je 46,860,000 evra, a pobednici muškog i ženskog singla dobijaju 2,340,000.