POSLE PRVOG SETA NOVI ČOVEK NA TERENU! Đoković oduvao Norija, u nedelju izlazi na crtu Kirjosu! (VIDEO/FOTO)
Novak Đoković, Foto: Profimedia

VIMBLDON, POLUFINALE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 19:18h

Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona, nakon pobede nad Britancem Kameronom Norijem rezultatom 3:1 u setovima.

Od novog velikog trofeja u karijeri, srpskog tenisera sada deli još samo jedna stepenica.

Britanac je sjajno odigrao prvi set polufinala i stigao do prednosti. Novaku ništa nije polazilo za rukom, ali se onda srpski as probudio i uspeo totalno da preokrene meč u svoju korist.

Đoković je osvojio naredna tri seta i tako obezbedio svoje 32. finale nekog Grend slema, osmo na Vimbldonu, a tamo će ga, u nedelju, čekati Nik Kirjos.

ČETVRTI SET:

6:4 - KRAJ MEČA!!!!!!!!! Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona. U polufinalu srpski as je bio bolji od Kamerona Norija 3:1 u setovima.

5:4 - Nori smanjuje rezultat u četvrtom setu, ali Đoković u narednom gemu servira za plasman u novo finale Vimbldona.

5:3 - Đoković stiže na gem od plasmana u finale.

4:3 - Boriće se do kraja Nori, smanjuje prednost Novaka.

4:2 - As udarcem Novak zavešava još jedan sjajan servis gem.

3:2 - Novak je imao brejk loptu, ali je Nori sjajnim forhendom uspeo da je spasi, izjednačenje. Đoković ipak stiže do još jedne prilike koju takođe ne koristi. Nekako odoleva Nori, spasio je i treću brejk priliku u ovom gemu. Najduži gem do sada u meču, Đoković ne koristi ni četvrtu šansu da oduzme servis rivalu. Nori je uspeo da preokrene i osvoji gem.

3:1 - Novakovi odlični servis gemovi se nastavljaju, Nori je u ovom uspeo da osvoji samo jedan poen.

2:1 - Sada Nori nije prepustio Novaku nijedan poen u gemu.

2:0 - Đoković ne dozvoljava rivalu da uzme nijedan poen u ovom gemu, Novak lako overava brejk prednosti u četvrtom setu.

1:0 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!!! Sve je u rukama Novaaka Đokovića, koji na stratu četvrtog seta dolazi do brejka.

TREĆI SET:

6:2 - Đoković stiže do prve set lopte koju odmah koristi i sada je na set od plasmana u novo finale Vimbldona.

5:2 - Nori je uspeo da osvoji gem, tako da će Đoković posle pauze morati da servira za osvajanje seta.

5:1 - Ni mreža više ne pomaže Noriju, Novak dolazi na gem od osvajanja trećeg seta.

4:1 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!!! Sve savršeno funkcioniše u trećem setu kada je reč o Novakovoj igri, novi brejk srpskog tenisera.

Novak Đoković

3:1 - Sjajan je Novak i dalje kada servira, Nori je sada osvojio samo jedan poen.

2:1 - Nori prekida seriju od pet izgubljenih gemova u nizu i osvaja svoj prvi u trećem setu.

2:0 - Uz pomoć mreže Novak dolazi do 40:0. Nori izbacuje smeč u aut, što ujedno znači da Đoković bez izgubljenog poena overava brejk prednosti na startu trećeg seta.

1:0 - BREEEEEEEJK!!!!!!! Odmah na početku seta Novak vrši pritisak 15:30. Stiže i do brejk prilike 30:40. Bacio se Đoković na travu, ali ni to nije pomoglo da se osvoji poen, izjednačenje. Treću brejk priliku srpski teniser je iskoristio i tako oduzeo servis rivalu.

DRUGI SET:

6:3 - Dolazi Đoković do set lopte 40:30, koristi je i stiže do izjednačenja u setovima.

5:3 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!!!! Veliki promašaj Norija na mreži 15:30. Nadmudrivanje na mreži pripada Đokoviću koji dolazi do dve vezane brejk prilike 15:40. Koristi prvu i dolazi do brejka.

4:3 - Fantastičnim volej udarcem Novak osvaja prvi poen u gemu 15:0. Nastavlja u sjajnom ritmu srpski teniser, još jedan servis gem bez izgubljenog poena.

3:3 - Mirisalo je na novu brejk šansu kada je bilo 15:30. Novak je uspeo da stigne do nje 30:40, ali nije uspeo da je iskoristi. Bila je zatim još jedna, ali je i nju Kameron uspeo da spasi, a kasnije i osvoji svoj servis gem.

3:2 - Novi miran gem Đokovića uz samo jedan izgubljeni poen.

2:2 - Brejk prilika za Novaka 30:40. Ne koristi je srpski teniser, izjednačenje. Preokrenuo je Nori i stigao do izjednačenja.

2:1 - Bez izgubljenog poena Đoković je stigao do novog gema.

1:1 - Kreće pritisak na Norijev servis 30:30. Britanac se ipak izvukao i došao do izjednačenja u gemovima.

1:0 - Uspešan start srpskog tenisera koji bez osvojenog poena osvaja prvi gem u drugom setu.

PRVI SET:

2:6 - Prvim as udarcem Nori dolazi do dve set lopte. Koristi drugu i stiže do prednosti u setovima.

2:5 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!!!!! Greške se nastavljaju, Nori ponovo pravi brejk i sada je na gem od osvajanja prvog seta.

2:4 - Novak još uvek nije upalio motore, Nori je potvrdio prednost brejka.

2:3 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!!!!!!! Britanac ponovo ima brejk prednosti. Vodio je Đoković 30:15, ali je zatim popustio i dozvolio rivalu da mu još jednom oduzme servis.

2:2 - Sjajan poen na startu gema u kome je Novak odigrao tviner osvaja srpski teniser 0:15.

Novi pritisak Đokovića 15:30. Dobrim servusima Nori stiže do izjednačenja.

2:1 - Prvi Novakov as na meču 30:15. Osvaja Đoković i naredna dva poena i prvi put vodi u gemovima.

1:1 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!!!! Norijeva radost nije dugo trajala. Đoković je odmah uzvratio udarac pošto je iskoristio svoju prvu brejk priliku.

0:1 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!!! Susret je počeo servisom Novaka Đokovića, a prvi poen osvojio je na veliko oduševljenje publike Kameron Nori. Novi poen za britanskog tenisera 0:30. Stiže i srpski teniser do svog prvog poena na meču 15:30. Stegnuto je Novak počeo susret, Nori ima dve brejk lopte 15:40. Koristi drugu brejk priliku i oduzima servis Đokoviću.

Kameron Nori

16:14 - Počelo je zagrevanje igrača.

16:13 - Glavni sudija meča biće Fergus Marfi.

16:12 - Navijači su velikim aplauzom pozdravili igrače koji su upravo izašli na teren.

Srpski teniser Novak Đoković igra protiv Britanca Kamerona Norija u polufinalu Vimbldona.

Novaku na ovom meču neće biti nimalo lako jer će preko puta biti miljenik domaće publike, koji će imati vetar u leđa od celog stadiona.

Novak je do polufinala eliminisao redom Kvona (3:1), Kokinakisa (3:0), Kecmanovića (3:0), Van Rajthovena (3:1), a onda je stigao jedan veoma težak okršaj sa Janikom Sinerom gde je sa 0:2 morao da se juri preokret.

Sa druge strane, Nori je do polufinala naređao Anduhara (3:0), Munara (3:2), Džonsona (3:0), Pola (3:0) i Gofana (3:2).

Ovo će biti njihov drugi međusobni duel, a u prethodnom je slavio srpski teniser. Nagradni fond Vimbldona je 46,860,000 evra, a pobednici muškog i ženskog singla dobijaju 2,340,000.