KO JE KRIV? SONEGO: Ne možeš to da radiš na Vimbldonu! NADAL: Nisam mislio ništa loše...
Lorenco Sonego i Rafael Nadal, Foto: EPA/Andy Rain

POD KROVOM SE ZAKUVALO

Sonego je prokomentarisao situaciju i Nadalove zamerke

Objavljeno: 08:52h

Rafael Nadal i Lorenco Sonego imali su malu raspravu nakon meča trećeg kola na Vimbldonu.

Španac je opravdao ulogu favorita i slavio posle tri seta, ali je meč postao malo napet posle prekida.

Prvo se Nadalu nije dopalo što je Italijan uopšte tražio prekid zbog mraka jer se još dobro videlo, a onda i što je ovaj tražio da se ponovo zagrevaju iako je pauza za postavljanje krova trajala samo deset minuta.

Lorenco Sonego

Organizatori su udovoljili Sonegu, a onda je on napravio prvi i jedini brejk na meču, kod 4:2 za Rafu u trećem setu. Posle prvog poena koji je Lorenco osvojio, Nadal se požalio sudiji a onda i rivalu na mreži, pretpostavlja se zbog krikova koje ponekad ispušta nakon udaraca, po čemu je poznat.

Zbog svega je došlo do rasprave i nakraju meča, a dvostruki šampion se pokajao šrto je uopšte išta sugerisao Sonegu.

- Iz dubine srca želim da kažem da nisam mislio ništa loše. Ako sam ga iznervirao, žao mi je, želeo sam da mu kažem nešto na lep način. Osećam se loše ako ga je to iznerviralo, stvarno mi je žao. Razgovarali smo na mreži, pričaćemo posle, mislim da neće biti problema - rekao je Nadal posle meča, ali nije objasnio šta je zamerio protivniku.

Lorenco Sonego, Rafael Nadal

Sonego je prokomentarisao ovu situaciju i Nadalove zamerke, za koje smatra da je trebalo da uputi sudiji, koji bi potom Sonegu skrenuo pažnju, mada je to baš ono što je "Bik sa Majorke" uradio.

- Igrač ne treba da zove svog protivnika na mrežu. Ne možeš to da radiš na Vimbldonu. Nadal je trebalo samo da porazgovara sa sudijom. Skrenuo mi je pažnju - rekao je Sonego.

Nadal će u osmini finala igrati protiv Holanđanina Botika fan de Zandshulpa.