NIK KIRJOS SLAVIO U NAJLUĐEM MEČU NA VIMBLDONU: Najbolniji poraz za Cicipasa! (VIDEO)
Nik Kirjos, Foto: EPA/Tolga Akmen

potpuno ludilo

Australijanac u osmini finala

Objavljeno: 22:29h

Nik Kirjos i Stefanos Cicipas odigrali su spektakularan meč u trećem kolu Vimbldona.

Australijanac je posle velike borbe i 196 minuta igre slavio sa 6:7 (2), 6:4, 6:3, 7:6 (7).

Bio je to duel prepun predivnih poteza i poena, ali i žuči, rasprave i nervoze, posebno od strane Kirjosa koji je po završetku drugog seta pitao sudiju zašto nije diskvalifikovao Cicipasa.

Posle izgubljenog drugog seta, bekhendom je ošamario po loptici i poslao je nisko na tribine, ali ona nije pogodila nikog.

Kirjos je žučno reagovao, tražio makar opomenu za Grka, koju je on kasnije i dobio, ali mu nije bilo jasno zašto njegov protivnik nije diskvalifikovan.

Cicipas
Cicipasfoto: EPA/Kieran Galvin

Čak je u pomoć zvao i supervizore, pominjao slučaj Đokovića iz Njujorka 2020. godine, ali meč je nastavljen.

Bolje ga je otvorio Cicipas, u setu u kom nije bilo brejka, dobio je taj-brejk sa 7:2, iako je utisak da je Kirjos bolje igrao.

Brejka nije bilo ni u drugom sve do samog kraja, kada je Kirjos oduzeo servis rivalu u desetom gemu i izjednačio na 1-1.

Potom je stigao taj incident sa Cicipasom, a to kao da je još više raspalilo Australijanca koji je uz brejk u trećem setu stigao do 4:1.

Cicipas je pokazao znake nervoze, nekoliko puta je gađao pravo u telo Kirjosa, i to je baš iznerviralo tenisera iz Kanbere.

Ipak, Nik je zadržao tu prednost i sa 6:3 stigao do preokreta i vođstva u meču.

Kao i u prvom, bilo je dosta prilika za brejk na obe strane, ali je opet sve stiglo do taj-brejka.

Tu je Kirjos bio koncentrisaniji, dobio je taj deo igre sa 9:7 i tako zapečatio pobedu.

Njega u osmini finala očekuje sudar sa Amerikancem Brendanom Nakašimom.