ĐERE SE NIJE MNOGO NAMUČIO! Nemac predao meč zbog bolova u leđima!
Laslo Đere, Foto: EPA/Sebastien Nogier

ATP HALE

Iznenađenje dana je ispadanje trećeg nosioca Andreja Rubljova

Laslo Đere je obezbedio plasman u drugo kolo turnira u Haleu nakon što mu je domaći predstavnik Henri Svire predao meč.

Srpski teniser je na terenu proveo samo 23 minuta, a Nemac mu je predao meč pri rezultatu 4:3 u prvom setu za srpskog tenisera.

Dvadesetjednogodišnji Nemac je dobio „specijalnu pozivnicu“ organizatora, ali je zbog bolova u leđima morao je da se povuče.

Srpskog reprezentativca u narednoj rundi očekuje duel sa boljim iz meča u kome se sastaju Rusi Arslan Karacev i Karen Hačanov.

Takmičenje u Haleu završeno je za trećeg nosioca Andreja Rubljova. Gruzin Nikoloz Basališvili je u dva seta savladao osmog tenisera sveta za sat i 24 minuta igre.