AKO JE TOTI PRINC RIMA, ONDA JE ĐOKOVIĆ KRALJ! Srpski teniser dokazao zašto je najbolji na svetu! (VIDEO/FOTO)
Novak Đoković proslavlja pobedu u Rimu, Foto: Profimedia

atp masters rim, finale

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 18:22h

Najbolji teniser sveta Novak Đoković šesti put u karijeri trijumfovao je na turniru Masters serije u Rimu, pošto je u finalu savladao Grka Stefanosa Cicipasa sa 2:0, po setovima je bilo 6:0, 7:6.

Đoković je stigao do 38. titule na Masters turnirima i sada ima dve više od Španca Rafaela Nadala.

Cicipas nije imao rešenje za igru srpskog asa koji je za samo 30 minuta rešio prvi set u svoju korist.

U nastavku je viđena velika borba. Cicipas je rano napravio brejk, stigao do ozbiljnih 5:2, ali tada je usledio povratak Novaka. Vezao je tri gema srpski teniser i izjednačio na 5:5. U nastavku su obojica obezbedili taj-brejk, u kojem je Đoković bio bolji i tako stigao do svoje šeste titule u glavnom gradu Italije.

1 / 5 Foto: Profimedia

DRUGI SET:

TAJ-BREJK - 7:6 - Nema mini brejka na početku, Đoković vodi 2:1. Čudan poen u kome su se teniseri mučili da kontrolišu loptu pripao je Đokoviću koji pravi mini brejk 3:2. Na promenu strana odlazi se rezultatom 4:2 u korist Đokovića. Cicipas smanjuje na 5:4, ali Novak ima dva servisa da završi meč. Stegnuto je odigrao Novak poen, Cicipas izjednačuje na 5:5. Meč loptu ima Đoković 6:5. KRAJ MEČA!!! Novak Đoković je šesti put u karijeri osvojio Masters turnir u Rimu.

6:6 - Đoković osvaja gem bez izgubljnenog poena, odlazimo u taj-brejk.

5:6 - Cicipas je bio odličan u ovom gemu. Grk je obezbedio makar igranje taj-brejka u drugom setu.

5:5 - Osvojio je Novak gem i uspeo da izjednači u drugom setu.

4:5 - BREEEEEEEEEEEEEJK!!!!!!!! Novak dolazi do dve brejk prilike 15:40. Koristi prvu priliku srpski as. Cicipas nije izdržao pritisak, nastavalja se drugi set.

Novak Đoković

3:5 - Četvrtim asom na meču, Đoković stavlja tačku na ovaj gem. Srpski teniser ima još samo jednu šansu da uzvrati udarac u drugom setu.

2:5 - Dosta lakih poena uzima Cicipas. Novak u narednom gemu mora da servira kako bi ostao u drugom setu.

2:4 - Nova brejk prilika za Cicipasa 30:40. Novak osvaja poen sjajnim bekhend udarcem 40:40. Izvukao se Novak i dobio svoj servis gem koji je trajao tačno šest minuta.

1:4 - Cicipas je overio prednost brejka.

1:3 - BREEEEEEEEEEEJK!!!!! Prva dupla servis greška na meču Đokovića 0:15. Prvi put pritisak na Novakov servis 15:30. Novak je upao u malu krizu, Cicipas ima dve brejk prilike 15:40. Grčki teniser koristi prvu šansu i oduzima servis Đokoviću.

Stefanos Cicipas

1:2 - Cicipasa dobro služi servis na početku drugog seta.

1:1 - Đoković osvaja gem bez izgubljenog poena.

0:1 - Konačno se Cicipas upisuje na semafor u ovom finalnom meču.

PRVI SET:

6:0 - Đoković je ekspresno osvojio prvi set posle tačno pola sata igre.

5:0 - BREEEEEEJK!!!!!!! Novak igra dobro, ali i Cicipas dosta pomaže 15:40. Nove dve brejk lopte ima Đoković. Grčki teniser je uspeo da spasi obe brejk lopte, gem se igra na razliku. Treću priliku Đoković ne propušta i u narednom gemu servira za osvajanje prvog seta.

4:0 - U pauzi između dva gema Cicipas je iskalio bes na reketu zbog čega je dobio opomenu od Lajanija. Novak odlično počinje servis gem as udarcem 15:0. Grčki teniser je izjednačio na 15:15, ali je to sve što je uspeo da učini. Đoković novim osvojenim gemom overava dupli brejk prednosti.

3:0 - BREEEEEEEEJK!!!!! Početak iz snova za srpskog tenisera koji još jednom oduzima servis protivniku.

2:0 - Novak dolazi do 30:0. Konačno i grčki teniser stiže do poena 30:15. Osvaja Đoković naredna dva poena i overava prednost brejka.

1:0 - BREEEEEEEEEJK!!!!! Prvi poen u finalu dobio je Đoković 0:15. Još jedan forhend viner Novaka 0:30. Odmah na startu tri brejk prilike za Đokovića 0:40. Šalje volej u mrežu Cicipas, Đoković pravi brejk.

16:07 - Počelo je zagrevanje igrača.

16:06 - Glavni sudija meča biće Mohamed Lajani. Prvi na servisu biće grčki teniser.

Novak Đoković, Stefanos Cicipas

16:05 - Finalisti su izašli na teren.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković igra protiv Stefanosa Cicipasa u finalu Mastersa u Rimu.

Novak je do borbe za titulu stigao trijumfom nad Kasperom Rudom, što mu je bila jubilarna, 1000. pobeda na ATP turu. Srpski as sada ima priliku da dođe do šestog pehara u prestonici Italije.

Novak četvrti put uzastopno igra u finalu na Foro Italiku, a ukupno 12. put u karijeri. Đoković je u glavnom gradu Italije trijumfovao 2008, 2011, 2015, 2016. i 2020. godine.

Stefanos Cicipas juri drugi pehar u ovoj sezoni pošto je već pobedio na Mastersu u Monte Karlu. Ovo je deveti međusobni okršaj, a Novak trenutno vodi u pobedama sa 6:2.

Ovo im je drugi okršaj na Foro Italiku. Prošle godine u četvrtfinalu, Novak je slavio sa 2:1 (4:6, 7:5, 7:5).