LAJOVIĆ JAČI I OD KIŠE: Dušan u 3 seta dobio Ćorića u Madridu! Sada na 5. nosioca...
Dušan Lajović, Foto: Profimedia

atp madrid, 1. kolo

Lajović je prethodno došao do glavnog žreba pobedama u dva meča kvalifikacija

Srpski teniser Dušan Lajović trijumfalno je otvorio nastup na Mastersu u Madridu, pošto je u meču prvog kola bio bolji od Hrvata Borne Ćorića.

Meč je bio prekinut u trećem setu zbog kiše, pa se odužio mnogo više nego što je bilo predviđeno, a završen je rezultatom 2:1 – 6:3, 4:6, 6:4.

Kiša je prekinula meč kod vođstva Ducija od 4:3 i 30:0 kada je kiša prekinula meč.

Lajović je po nastavku susreta priveo gem kraju u svoju korist, a ni Ćorić nije dozvolio brejk u svom servis gemu.

Dušan je potom na svoj servis, posle neiskorićene brejk lopte Ćorića, došao do meč lopte koju je iskoristio i dobio treći set rezultatom 6:4.

Lajović je prethodno došao do glavnog žreba pobedama u dva meča kvalifikacija.

U sledećoj rundi protivnik Lajovića biće Norvežanin Kasper Rud, peti nosilac turnira koji je u prvom kolu bio slobodan.