GREND SLEM ŠAMPION ISPAO NA STARTU! Šok na Serbia openu!
Džon Milman, Foto: Starsport

ovo niko nije očekivao!

Austrijanac je zaigrao posle velike pauze i poklekao pred sjajnim Džonom Milmanom

Objavljeno: 16:11h

Iznenađenje odmah na startu "Serbia opena". Džon Milman je naredni protivnik Miomira Kecmanovića, pošto je posle velike borbe savladao Dominika Tima, 6:3, 3:6, 6:4.

Meč je trajao dva sata i 33 minuta igre i Tim je imao veću podršku sa tribina, ali je uporni Milman još jednom pokazao kakav je borac i stigao do osmine finala.

Bilo je interesantno videti na terenu Tima posle tako duge pauze.

Austrijancu je ovo bio tek drugi meč u godini i videlo se da ima još mnogo na čemu da radi da bi se vratio u nekadašnju formu.

Pre svega, na servisu, koji je zbog te povrede ručnog zloba, malo popustio što se tiče snage i brzine.

Dominik Tim
Dominik Timfoto: Starsport

Milman je bolje "povukao" u meču, napravio je brejk u četvrtom gemu za 3:1.

Usledila su dva uzastopna brejka, Milman je potom poveo sa 5:2 i tu prednost posle 49 minuta igre pretvorio u 6:2.

Sličan razvoj situacije viđen je i u drugom setu, ali u korist Austrijanca.

Tim je bio taj koji je došao do brejka u četvrtom gemu i to mu je na kraju bilo dovoljno da posle 6:3 dođe do izjednačenja i seta odluke.

Džon Milman
Džon Milmanfoto: Starsport

Tu su i jedan i drugi držali servis gemove, ali je Milman na 4:3 u osmom gemu imao dve kolosalne prilike, brejk lopte na 15:40, međutim tim je to uspeo da neutrališe i izjednači na 4:4.

Ipak, Australijanac je uspeo da doda gas, na 5:4 dođe do brejka bez izgubljenog poena i tako završi meč.

U narednom kolu ga čeka nimalo zadatak u vidu zahuktalog Miomira Kecmanovića.