OPRAVDALI ULOGE FAVORITA: Zverev i Rubljov nastavljaju takmičenja na Mastersu!
Aleksandar Zverev, Foto: EPA/Erik S Lesser

bez iznenađenja

Aleksander Zverev i Andrej Rubljov izborili su plasman u osminu finala turnira u Monte Karlu.

Nemački teniser je bio bolji od argentinskog tenisera Federika Delbonisa u dva seta. Bilo je 6:1, 7:5 za nepun sat i po igre.

On će u narednoj fazi igrati sa Pablom Karenjom Bustom kome je meč predao Aleksander Bublik.

U istom terminu svoj meč je igrao osmi teniser sveta Andrej Rubljov koji je slavio protiv Aleksa De Minora rezultatom 2:1. Ruski teniser je lako rešio prvi set u svoju korist (6:2) i kada se očekivalo da lako privede meč kraju usledio je odgovor 25. igrača sveta iz Belgije (1:6). Na kraju je smireniji bio Rubljov i u odlučujućem setu ostvario brejk više od protivnika.

Rubljov će u narednoj rundi igrati protiv italijanskog tenisera Janika Sinera.