FRANCUZI PRESUDILI AFRIČKOJ SENZACIJI ZA NOVO FINALE: Marokance nije hteo gol, Mbape i družina idu na Argentince
Francuska - Maroko, Foto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu

prštaće u finalu sp!

Kraj marokanskog sna u Kataru

Objavljeno: 22:04h

Fudbaleri Francuske su se plasirali u finale Svetskog prvenstva u fudbalu gde će braniti titulu šampiona protiv selekcije Argentine.

Oni su u polufinalu bili bolji od "katarske senzacije" - reprezentacije Maroka rezultatom 2:0.

Afrička selekcija će u borbi za treće mesto igrati protiv Hrvatske u subotu od 16 časova.

"Trikolori" su mnogo bolje ušli u meč, a ofanziva im se već isplatila u 5. minutu meča.

Afrička selekcija do tog trenutka nije primila nijedan gol od protivnika, osim kada je Agerd pogodio sopstvenu mrežu.

Međutim, odbrana Marokanaca je kapitulirala na samom startu meča. Antoan Grizman je probio po desnoj strani, proigrao je Mbapea koji je nekako uspeo da uputi šut ka golu, a lopta se odbila do Tea Ernandeza na levu stranu koji je posle sjajne reakcije savladao Jasina Bonoa.

Usledio je period bolje igra Maroka, ali je umalo u 17. minutu meča bilo 2:0, kada je Olivije Žiru pogodio stativu

Morokanci su želeli da poprave najveći uspeh u istoriji, a u nekoliko izglednih šansi u prvom poluvremenu im se isprečio sjajni Loris.

Najbolja šansa je viđena u samom finišu prvog poluvremena kada je Selim Amalah pokušao da "makazicama" savlada Lorisa, ali je golman "trikolora" bio na visini zadatka i sačuvao je svoju reprezentaciju.

U drugom poluvremenu smo gledali potpuno drugu priču. Francuzi su posed lopte i inicijativu poptpuno prepustili Marokancima. Gol je visio u vazduhu, ali nisu uspeli izabranici Valida Regragija da materijalizuju evidentno bolju igru nego u prvih 45 minuta.

Ono što njima nije pošlo za rukom, uspeli su Francuzi koji povećavaju prednost na 2:0 u 79. minutu meča.

Viđena je slična situacija kao kod prvog gola. Šutirao je Mbape, ali je to bilo neprecizno. Međutim, na pravom mestu se našao Randal Kolo Muani i sproveo loptu u mrežu.

Imali su Marokanci u finišu nekoliko prilika, ali, lopta jednostavno večeras nije htela u gol.