RONALDO DOBIO DOSTOJNOG NASLEDNIKA! Ramos het-trikom i asistencijom ZGROMIO Švajcarsku (FOTO)
Gonzalo Ramos slavi jedan od golova, Foto: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

MUNDIJAL U KATARU

Gonzalo bio strelac 17, 51. i 67. minutu za pobedu Portugala od 6:1 i plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru

Objavljeno: 22:03h

Kristijano Ronaldo je ušao u igru na utakmici Portugala i Švajcarske tek u 73. minutu, ali nije morao da brine jer je dobio dostojnog naslednika.

Fudbaler Benfike Gonzalo Ramos (21) bio je najzaslužniji za pobedu "navigatora" od 6:1 sa het-trikom i jednom asistencijom.

Radost Gonzala Ramosa posle jednog od golova
Radost Gonzala Ramosa posle jednog od golovafoto: EPA/ROLEX DELA PENA

Selekcija sa Pirineja plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru, a rival će joj biti Maroko koji je iznenadio i izbacio Španiju posle penala.

Da se vratimo na novog heroja Portugalaca Gonzala Ramosa koji je matirao Jana Zomera u 17, 51. i 67. minutu.

Radost Gonzala Ramosa sa saigračima
Radost Gonzala Ramosa sa saigračimafoto: EPA/ROLEX DELA PENA

Bio je asistent za pogodak Rafaela Gerera u 57. minutu, a u strelce se još upisao veteran Pepe glavom posle kornera u 33. minutu.

Jedini što su "sajdžije" uspele da urade je da smanje na 4:1 u 58. minutu preko Manuela Akandžija.