BRAZILU DOVOLJNO JEDNO POLUVREME! Rapsodija "karioka" za četvrtfinale, Korejci ipak uspeli ono što Srbija nije!
Brazil - Južna Koreja, Foto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu

sp 2022

Brazilci opravdali ulogu favorita

Objavljeno: 22:03h

Fudbaleri Brazila su se plasirali u četvrtfinale Svetskog prvenstva u fudbalu, pošto su savladali selekciju Južne Koreje rezultatom 4:1.

U borbi za polufinale će se sastati sa reprezentacijom Hrvatske koja je posle penala bila bolja od Japanaca.

Nejmar se posle dva meča pauze vratio u igru i odmah je postigao gol. Jurišali su Brazilci ka golu Korejaca i sa ogromnih 4:0 otišli na poluvreme.

Redom su pogađali Vinisijus, Nejmar, Rišarlison i Paketa.

Već u 7. minutu meča je viđen prvi gol. Prošao je Rafinja po desnom boku, lopta je na drugoj strani došla do Vinisijusa Žuniora koji je matirao golmana Korejaca za 1:0.

Samo pet minuta kasnije, sudija je pokazao na "belu tačku" , a Nejmar je bio neumoljiv.

Treći gol je delo Rišarlisona koji je postigao dva pogotka protiv Srbije u grupi, a do kraja poluvremena pogodio je i Paketa posle još jedne akcije kao sa treninga.

U nastavku smo gledali potpuno drugu priču. Korejci nisu izgledali više tako pogubljeno, odmah su pripretili na startu drugog poluvremena, a utešni pogodak je pao u 76. minutu, pa su tako uspeli da daju gol moćnim Brazilcima, što Srbiji nije pošlo za rukom.

Bio je to odličan udarac Sjong-Ho Peka sa 23 metra, koji se sjajno snašao posle odbitka za 4:1.

Fudbalska reprezentacija Južne Koreje, Fudbalska reprezentacija Brazila, Svetsko prvenstvo u Kataru

Naravno, imali su Brazilci sijaset prilika u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da zatresu mrežu.

Uspeo je Tite i da odmori nosioce igre, a ni njihove zamene naravno nisu za potcenjivanje.