LIVAKOVIĆ ODVEO HRVATSKU MEĐU OSAM NAJBOLJIH! Golman "kockastih" heroj kod jedanaesteraca (VIDEO/FOTO)
Dominik Livaković brani penal, Foto: EPA/Georgi Licovski

MUNDIJAL U KATARU

Vicešampion sveta slavio protiv "samuraja" posle izvođenja udaraca sa bele tačke sa 3:1

Objavljeno: 19:14h

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru pošto su tek posle penala izbacili Japan - 3:1.

U regularnom delu utakmice bilo je 1:1, u produžecima smo gledali dosadan fudbal, a "samuraji" su pali psihički na penalima.

Detalj sa utakmice Japana i Hrvatske
Detalj sa utakmice Japana i Hrvatskefoto: EPA/Georgi Licovski

Prvi gol videli smo u 43. minutu kada je usledila pomoćna igra Azijata posle kornera, a strelac je bio Daizen Maeda.

Centaršut je upuio Doan sa desne strane na drugu stativu, a potom je kapiten Maja Jošida glavom vratio loptu na sredinu gde je bio napadač Seltika.

Slavlje fudbalera Japana posle gola
Slavlje fudbalera Japana posle golafoto: EPA/Friedemann Vogel

Potom je usledila VAR provera da li je Tanigući bio u ofsajdu, ali sve je bilo regularno pošto mu je rame bilo iza Dejana Lovrena.

U 56. minutu vicešampion sveta dolazi do izjednačenja preko Ivana Perišića koji je postao drugi najbolji strelac u istoriji svoje zemlje.

Radost Ivana Perišića i saigrača posle gola
Radost Ivana Perišića i saigrača posle golafoto: EPA/Georgi Licovski

Pogodio je as Totenhema glavom iz mesta sa 12 metara, a zanimljivo centaršut je uputio štoper Dejan Lovren.

Gledali smo prve produžetke, a potom i penale na Mundijalu gde je zasiljao Dominik Livaković.

Radost Dominika Livakovića
Radost Dominika Livakovićafoto: EPA/Georgi Licovski

Golman zagrebačkog Dinama zaustavio je udarce Minamina i Mitome, a pogodili su Vlašić i Brozović za 2:0.

Potom je smanjio Asano, ali je promašio Livaja. Kada se činilo da se Japan vraća, Livaković je odbranio jedanaesterac kapitenu Jošidi.

Dominik Livaković brani jedan od penala
Dominik Livaković brani jedan od penalafoto: EPA/Georgi Licovski

Na kraju, Hrvatsku je u četvrtfinale odveo Mario Pašalić za 3:1 posle udaraca sa bele tačke.