FRANCUSKA U ČETVRTFINALU SP! Poljaci parirali samo poluvreme - meč pun rekorda za aktuelne šampione, Mbape ZASIJAO!
Francuska - Poljska, Foto: EPA-EFE/Abedin Taherkenareh

SP KATAR 2022

Tri gola su bila dovoljna Francuzima za narednu fazu

Objavljeno: 18:09h

Fudbaleri Francuske i aktuelni prvaci sveta su se plasirali u četvrtfinale Mundijala u Kataru, pošto su savladali selekciju Poljske sa 3:1.

U narednoj rundi će snagu odmeriti sa boljim iz meča Senegal - Engleska koji se igra od 20 časova.

Poljaci su bili konkurentni gotovo celo prvo poluvreme, ali u finišu je sjajni Olivije Žiru postigao svoj rekordni pogodak. Novu asistenciju zabeležio je Mbape, a napadač "trikolora" majstorski savladao Ščensnog. Ovim golom postao je najbolji strelac u istoriji Francuske sa 52 pogotka, ima jedan više od Tjerija Anrija.

Olivije Žiru
Olivije Žirufoto: EPA-EFE/Abedin Taherkenareh

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a u naradnih 45 minuta je usledila dominacija Francuza.

Kilijan Mbape je u dva navrata pokazao klasu, najpre u 73, pa u 90. minutu meča, što je bio njegov peti pogodak na Svetskom prvenstvu.

Mladi Francuz je ovako istakao kandidaturu za najboljeg strelca na Mundijalu.

U nadoknadi vremena Poljaci su postigli utešan pogodak sa "bele tačke", a strelac je bio Robert Levandovski posle ponovljenog udarca.

Treba dodati da je golman reprezentacije Francuske Igo Loris izjednačio je rekord od 142 nastupa za tu selekciju.

On je sada izjednačen sa Lilijanom Tiramom, desnim bekom, koji je sa Francuskom osvojio titulu svetskog prvaka 1998.