AUSTRALIJA IDE U OSMINU FINALA SP! Majstorska kontra i pogodak Lekija za nokaut Danaca (VIDEO/FOTO)
Metu Leki slavi sa siagračima, Foto: EPA/ROLEX DELA PENA

MUNDIJAL U KATARU

Jedini gol videli smo u 60. minutu, a "kenguri" su završili grupu D sa šest bodova posle tri kola

Objavljeno: 22:12h

Fudbalska reprezentacija Australije plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva u Kataru kao druga u grupi D!

"Kengurima" je odgovarao i remi u poslednjem, trećem kolu protiv Danske, ali su slavili sa minimalnih 1:0.

Detalj sa utakmice Australije i Danske
Detalj sa utakmice Australije i Danskefoto: EPA/ROLEX DELA PENA

Heroj je bio jedan od najiskusnijih Metju Leki (31) koji je u stilu najboljih majstora ove igre pogodio posle kontranapada u 60. minutu.

Ofanzivac je promešao odbranu Skandinavaca, a potom fantastičnim udarcem po zemlji poslao loptu u donji desni ćošak gola koji je čuvao Šmajhel.

Devet minuta kasnije mnogo sreće za izabranike Grema Arnolda pošto je sudija Mustafa Gorbal pokazao na penal za Dansku, ali...

Fauliran je Kasper Dolberg, ali je asistent glavnog arbitra iz Alžir pokazao da je napadač evropske selekcije bio u ofsajdu, što se ispostavilo kao tačno.

Mustafa Gorbal pokazuje ofsajd umesto penala
Mustafa Gorbal pokazuje ofsajd umesto penalafoto: EPA/ABIR SULTAN

U prvom poluvremenu Skandinavci su imali nekoliko prilika, a Australija je pripretila ozbiljnije tek preko Irvina u 48. minutu, ali je udarac otišao preko gola.

Od trenutka kada je Kasper Šmajhel savladan, Danska je preuzela loptu, ali nije uspela da pobije debeli blok "kengura".

Detalj sa utakmice Australije i Danskefoto: EPA/RUNGROJ YONGRIT

U pobedničkom sastavu na poziciji desnog beka bio je bivši štoper Crvene zvezde Miloš Degenek koji je odigrao svih 90 minuta.