11. DAN SP U KATARU: GOL RAZLIKA SPASILA POLJSKU! Meksiko završio sa Mundijalom (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Argentine, Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

sp katar 2022

Završeno
22:34h

To bi bilo to od 11. dana Svetskog prvenstva u Kataru, a sutra nas očekuju utakmice u grupama E i F prvog dana decembra 2022. godine.

22:07h

Ludnica u grupi C! Meksiko je pobedio Saudijsku Arabiju sa 2:1, ali je ispao sa Svetskog prvenstva u Kataru, iako ima četiri boda kao Poljska.

Detalj sa utakmice Saudijske Arabije i Meksika
Detalj sa utakmice Saudijske Arabije i Meksikafoto: EPA/Ali Haider

Evropljani su izgubili od Argentine 2:0, ali idu u osminu finala zbog bolje gol razlike.

21:26h

GOOOL! Argentina rešava pitanje pobednika protiv Poljske. Enco Fernadez proigrao je Hulijana Alvareza za 2:0.

Robert Levanovski i saigrači izjednačeni su sa Meksikom, ali imaju manji broj žutih kartona i zbog toga su drugi na tabeli.

21:14h

GOOOL! Golčina Luisa Čaveza iz slobodnog udarca! Prvenac fudbalera Pačuke u dresu nacionalnog tima za 2:0!

Ukoliko Poljska izgubi od Argentine, a Meksiko da još jedan gol Saudijskoj Araiji osvojiće drugo mesto i plasirati se u osminu finala.

21:09h

GOOOL! Meksko dolazi do prednosti protiv Saudijske Arabije pogotkom Henrija Martina u 47. minutu.

21:06h

GOOOL! Aleksis Mekalister probija bedem Poljaka, Argentina vodi 1:0!

20:38h

NEMA GOLA! Ščensni brani penal Lionelu Mesiju u 39. minutu minutu utakmice Argentine i Poljske, ostaje 0:0!

19:21h

Poznate su startne postave za poslednje, treće kolo u grupi C.

Poljska - Argentina

POLJSKA (4-2-3-1) : Ščensni – Keš, Glik, Kivior, Berežinski – Bjelik, Krihovjak – Šviderski, Zjelinski , Frankovski – Levandovski.

ARGENTINA (4-3-3): Martinez - Molina, Romero, Otamendi, Akunja - De Pol, Fernandez, Makalister - Mesi, Di Marija, Alvarez.

Saudijska Arabija - Meksiko

SAUDIJSKA ARABIJA (3-4-3): Al Ovais – Tambakti, Al Boleali, Al Amri –Al Ganam, Al Hasan, Kano, Abdulhamid - Al Burajhan, Al Šehri, Al Davsari.

MEKSIKO (4-3-3): Očoa - Sančez, Montes, Moreno, Galjardo - Alvarez, Čavez, Pineda - Lozano, Martin, Vega.

Izmena: 21:06h
18:01h

KRAJ UTAKMICA U GRUPI D

AUSTRALIJA - DANSKA 1:0

TUNIS - FRANCUSKA 1:0

Na kraju su iz ove grupe Francuzi prošli kao prvoplasirani, dok su uz Trikolore dalje prošli Australijanci

17:23h

Isplatila se strpljivost Australijancima. I to u 60. minutu kada je u kaznenom prostoru sjajno reagovao Metju Leki i udarcem loptu poslao u donji levi ugao gola Kaspera Šmajhela

Izmena: 21:11h
17:16h

Šok za Francuze u 57. minutu meča, jer je Tunis poveo! Poigravao se Fofana na sredini terena, loptu je uzeo Kazri koji je prošao pored dvojice igrača Francuske i loptu smestio iza leđa Stiva Mandande

16:48h

Poluvremena na utakmicama trećeg kola u grupi D završena su identičnim rezultatom 0:0.

Moramo reći da je na meču Tunisa i Francuske,ekipa iz Afrike postigla pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

Ako na snazi ostanu ovakvi rezultati, u tom slučaju u naredno kolo će se plasirati Francuska i Australija

15:29h

Ovog 11. dana Mundijala u Kataru na prvi na teren izlaze reprezentacije iz grupe C

Stanje u ovoj grupi je sledeće prvi su Francuzi koji su obezbedili plasman u osminu finala, Australija je druga sa tri boda, dok Danska i Tunis imaju po jedan bod.

TUNIS: Damen – Gandri, Meriah, Talbi – Kešrida, Škiri, Lajduni, Malul – Ben Sliman, Ben Romdan – Hazri.

FRANCUSKA: Mandanda – Disasi, Varan, Konate, Kamavinga – Veretu, Čuameni, Fofana – Genduzi, Koman, Kolo Munani.

AUSTRALIJA: Rajan – Degenek, Soutar, Rauls, Behič – Leki, Irvin, Moj, Gudvin – Dju, Mekgri.

DANSKA: Šmajhel – R. Kristensen, Andersen, A. Kristensen, Mele – Hejbjerg, Jansen – Skov Olsen, Eriksen, Lindstrem – Brajtvajt.