ŠČENSNI UZALUD ODBRANIO PENAL MESIJU! Argentina dominirala protiv Poljske za prvo mesto (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Argentine, Foto: EPA/Georgi Licovski

MUNDIJAL U KATARU

Golman Poljske zaustavio udarac sa bele tačke Lionelu, ali potom kapitulirao dvaput u drugom poluvremenu

Objavljeno: 23:58h

Fudbalska reprezentacija Argentine osvojila je prvo mesto u grupi C Svetskog prvenstva u Kataru pošto je pobedila Poljsku sa 2:0 u poslednjem, trećem kolu.

Od prvog do poslednjeg minuta "gaučosi" su imali rezultatsku dominaciju, a u 39. minutu dobili su sumnjivi penal koji nisu iskoristili.

Detalj sa utakmice Argentine i Poljske
Detalj sa utakmice Argentine i Poljskefoto: EPA/RONALD WITTEK

Tačnije, Vojćeh Ščensni odbranio je udarac sa bele tačke Lionelu Mesiju!

Ipak, već u prvom napadu u drugom poluvremenu šampion Južne Amerike došao je do prednosti pogotkom Aleksisa Mekalistera.

Asistent je bio Nahuel Molina, a vezista Brajtona je šutirao odlično iz šesnaesterca i golman Juventusa nije mogao da dohvati loptu.

Konačan rezultat u 66. minutu postavio je Hulijan Alvarez posle proigravanja Enca Fernandeza.